Elon Musk manipülasyon mu yapıyor?

Elon Musk manipülasyon mu yapıyor?

ABONE OL 

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk Twitter hesabından yaptığı açıklamalar ile herkese şok etti. Musk, borsada işlem göre şirketi Tesla hisselerinin fiyatının çok yüksek olduğunu söyledi. Ardından Tesla hisseleri 14 milyar dolar değer kaybetti.

Elon Musk Manipülasyona Mı Başladı?

Elon Musk, dün attığı tweet ile adeta ortalığı karıştı. Borsada işlem gören Tesla hisselerinin fiyatının çok yüksek olduğunu belirtmesinin ardından Tesla 14 milyar dolar değer kaybetti. Tweet’in ardından satışa geçen yatırımlar şirketin değer kaybetmesine sebep oldu. Bu hareketinden sonra Elon Musk için manipülasyon mu yapıyor iddiaları ortaya çıktı.

Tesla kurucusu ve CEO’su olan Elon Musk, yatırımcıların fikirlerini etkileyecek biçimde yaptığı açıklamalar yüzünden yatırımcılarda olumsuz bir izlenim bırakmaya başladı. Elon Musk manipülasyon yaparak yatırımcılara etkilediği yönündeki görüşlerde giderek artıyor.

Elon Musk ve Kripto Para

Elon Musk, kripto paralarla ilgili yaptığı hareketlerle de tüm ilgiyi bir zamanlar üzerine çekmişti. Dogecoin hakkında tweet atan Musk, Dogecoin isimli kripto paranın büyük oranda değer kazanmasına sebep olmuştu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.