Donald Trump kripto para açıklamasıyla tepki çekti!

Donald Trump kripto para

Donald Trump kripto para açıklamasıyla tepki çekti!

ABONE OL 

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Fox Business‘a yaptığı kripto para açıklamalarıyla tepkileri çekti. Bir süredir sessizliğini koruyan Donald Trump kripto paraların ”felaket” olduğunu ifade etti.

Donald Trump Kripto Paralar Hakkında Konuştu

Fox Business‘a konuşan Donald Trump, doların öneminden bahsederek kripto paralar yatırım yapmanın ”potansiyel olarak gerçekleşmeyi bekleyen bir felaket” olduğunu ifade etti. ABD dolarının bu dünyanın para birimi olması gerektiğini de belirten Trump, Bitcoin’in tüm dünyada aktif olabilmesi için çok sayıda düzenlemeye ihtiyaç olduğunu ifade etti:

Bu dünyanın para birimi dolar olmalı. Ve dünyadaki tüm Bitcoin’lerin orada olması gerektiğini düşünmüyorum. Bunları çok ama çok yüksek düzeyde düzenlenmeleri gerektiğini düşünüyorum. Doların avantajını ve doların önemini ortadan kaldırıyor.

Donald Trump yönetimi kripto paralara pek fazla olumlu yaklaşmayan ve düzenlemeye yönelik hamleleriyle hatırlanıyor.

Donald Trump kripto para açıklamasıyla tepki çekti!

ABD’li Kripto Para Yatırımcıları Hakkında Detaylı Araştırma Yapıldı

GamblersPic isimli bahis platformu ABD’li kripto para yatırımcıları arasında bir araştırma yaptı. Araştırmada 1.000 ile görüşüldüğü belirtildi. Araştırmanın sonuçlarına göre ABD’deki kripto para yatırımcıları arasında erkeklerin yapmış olduğu yatırımın ortalama büyüklüğü 1.940 dolar, kadınların yaptığı kripto para yatırımının ortalama büyüklüğü ise 1.375 dolar olarak ortaya çıktı.

En yüksek yatırım yapan kuşak ”Baby Boomer” olarak ifade edilen 1946-1964 arasında doğan insanlar tarafından ortalama 1.954 dolar olarak yapıldı. Z kuşağı ise ortalama 1.201 dolar ile kuşaklar arasında en az yatırım miktarına sahip olan kuşak oldu. Yatırımcıların yüzde 38’i ise kripto paralarını satmayı düşünmediklerini ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir