Cream Finance yatırımcı kayıplarını karşılayacak!

Cream Finance

Cream Finance yatırımcı kayıplarını karşılayacak!

ABONE OL 

31 Ağustos tarihinde siber saldırıya maruz kalan Cream Finance, saldırının sorumluluğunu üstlendi ve yatırımcıların kayıplarını karşılayacaklarını açıkladı.

Cream Finance Mağduriyetleri Giderecek

Cream Finance, 31 Ağustos tarihinde hacklenmişti. Toplamda 25 milyon dolar değerindeki kripto para çalınmıştı. Bugün Cream Finance resmi Twitter hesabından yapılan açıklama ile siber saldırıdan etkilenen yatırımcıların varlıklarının eksiksiz bir şekilde karşılanacağı açıklandı.

Ayrıca yine bu yatırımcılardan alınan protokol ücretlerin yüzde 20’sinin iade edileceği belirtildi. Ayrıca siber saldırganların yakalatılması için kullanılabilecek bilgiler veren yatırımcılar yine ödüllendirilecek.

Cream Finance Siber Saldırı Detayları

Cream Finance resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile siber saldırıya maruz kaldıklarını açıklamış ve bu saldırının hemen ardından AMP isimli kripto paranın değeri yüzde 15 gerileyerek 0.05 dolar seviyelerine inmişti. Saldırıda 418.311.571 AMP ve 1.308.09 Ethereum çalındığı açıklanmıştı.

Cream Finance geçtiğimiz şubat ayında da siber saldırıya maruz kalmış ve 24 milyon dolar değerindeki varlığını kaybetmişti. Bu saldırı gerçekleşirken hizmetlerin durdurularak saldırının durdurulabildiği de gelen açıklamalarda yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.