Dogecoin neden yükseliyor?

Dogecoin neden yükseliyor?

Dogecoin neden yükseliyor?

ABONE OL 

Bitcoin fiyatının düşüşüyle başlayan kripto para piyasasındaki sarsıntılara rağmen Dogecoin yükselişe geçti. Peki Dogecoin neden yükseliyor?

Dogecoin Neden Yükseliyor?

Şaka amacıyla üretilen ve Elon Musk’ın tweetleriyle ciddi yükselişler yaşayan Dogecoin, kripto para piyasasındaki sarsıntılardan etkilenmiyor. Bitcoin fiyatı 38.350 dolara gerilemesiyle birlikte altcoinlerin tümünde ciddi düşüşler yaşanmaya başlanmıştı.

Dogecoin fiyatı ise 0.125 dolardan 0.141 dolara kadar yükseldi. Bu yükselişin Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma ihtimalinin artmasıyla ilgili olduğu düşünülüyor. Gelen söylentilere göre Elon Musk Twitter’ı satın alarak Bitcoin ve Dogecoin’i Twitter’a entegre edecek. Bu söylenti bile şimdiden Dogecoin fiyatını arttırmaya yetti.

Bugün Twitter tarafından gerçekleştirilen toplantıda Elon Musk’ın satın alma teklifinin kabul edilmesi bekleniyor. Eğer ki Twitter Elon Musk’a satılırsa kripto para piyasasında yeniden bir harekete sebep olabileceği konuşuluyor.

Dogecoin fiyatı
Dogecoin neden yükseliyor?

Elon Musk Twitter’ı Almak İstiyor

Elon Musk, Twitter’ın çoğunluk hissesini satın aldıktan sonra yaptığı açıklamalarla tepkileri üzerine çekmişti. Twitter CEO’su tarafından yapılan açıklamaların ardından Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter’ı komple satın almak istediğini açıklamıştı.

Elon Musk şu ifadeleri kullanmıştı:

Twitter’ın %100’ünü hisse başına 54,20$’a nakit olarak, Twitter’a yatırım yapmaya başlamadan önceki gün için %54 prim ve yatırımım kamuya açıklanmadan önceki gün için %38 prim karşılığında satın almayı teklif ediyorum. Teklifim en iyisi. Son teklif kabul edilmezse hissedar olarak konumumu yeniden gözden geçirmem gerekecek.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir