Orta Afrika Cumhuriyeti Bitcoin’i resmi para birimi ilan edebilir

Orta Afrika Cumhuriyeti Bitcoin

Orta Afrika Cumhuriyeti Bitcoin’i resmi para birimi ilan edebilir

ABONE OL 

Bitcoin‘i resmi para birimi ilan eden ülkelerin sayısı yakında artabilir. Şu an yalnızca El Salvador‘un resmi para birimi ilan ettiği Bitcoin, yakında Orta Afrika Cumhuriyeti tarafından da kabul edilebilir.

Orta Afrika Cumhuriyeti Bitcoin’i Resmi Para Birimi Yapabilir

Orta Afrika Cumhuriyeti’nin Bitcoin resmi para birimi ilan etmek için çalışmalara başladığı açıklandı. Forbes tarafından yayınlanan habere göre Orta Afrika Cumhuriyeti‘nin Meclis’inde bu konuyla ilgili bir yasa tasarısının hazırlanacağı ve bu tasarının yasalaşmasıyla birlikte Bitcoin’in resmi para birimi ilan edileceği ifade edildi.

Eğer Bitcoin, Orta Afrika Cumhuriyeti’nde resmi para birimi ilan edilirse bu adımı atan ilk Afrika ülkesi, dünyada da ikinci ülke olacak.

Orta Afrika Cumhuriyeti Bitcoin’i resmi para birimi ilan edebilir

El Salvador Bitcoin Tahvilinin Ertelendiğini Açıklamıştı

Bitcoin‘i resmi para birimi ilan etmesiyle dünyada bir hayli ses getiren El Salvador, 1 milyar dolar değerinde Bitcoin tahvili ihraç edeceğini açıklamıştı. Ancak kripto para piyasasının oynaklığı sebebiyle Bitcoin tahvil ihracını eylül ayına kadar ertelendiği açıklandı.

Ukrayna ve Rusya savaşı sebebiyle piyasaların çalkalanması El Salvador‘un Bitcoin tahvilini de doğrudan etkiledi. Ancak El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya yaptığı açıklamada eylül ayına erteleme olduğu ifade etti ancak açıklamasında sonbaharda uluslararası pazara çıkmanın da riskli olduğunu ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir