Dogecoin en büyük 10. kripto para!

Dogecoin PoS

Dogecoin en büyük 10. kripto para!

ABONE OL 

Dün Elon Musk’ın Twitter teklifini yinelemesiyle birlikte yükselişe geçen Dogecoin, en büyük 10. kripto para konumunda yer alıyor.

Dogecoin Koltuğu Bırakmıyor

Kripto para piyasasının memecoin’leri arasında en popüleri olan Dogecoin, birçok kripto para projesini geride bırakarak en büyük 10. kripto para oldu. 8.63 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Dogecoin, son 24 saatte 977 milyon dolarlık işlem hacmine sahip.

Dogecoin’in şaka amacıyla üretildiği ve herhangi bir amacı olmamasına rağmen Elon Musk’ın ilgisini sık sık çekiyor. Bir dönem Elon Musk tarafından paylaşılan tweet’ler ile 0.73 dolara kadar yükselmişti.

Dogecoin en büyük 10. kripto para!

Dogecoin PoS Sistemine Geçecek mi?

Kripto para piyasasının en genç ve en dikkat çekici isimlerinden olan Vitalik Buterin, Dogecoin’in PoW sisteminden PoS sistemine geçmesini umduğunu söyledi. Bilindiği gibi PoW sistemi yüksek seviyede elektrik tüketimine dayanıyor ve bu sayede elektrik israfı söz konusu oluyordu.

Ancak yeni geçilen PoS sistemi ile birlikte madencilerin yerini doğrulayacılar aldı. Bu sayede elektrik tüketimi ve ciddi oranda azalma oldu. Benzer bir sistem geçişinin Dogecoin’de de olmasını isteyen Buterin, ZCash’in de PoS sistemine geçebileceğini düşünüyor.

Dogecoin Kurucusundan Ses Getirecek Açıklama

Dogecoin‘in kurucularından olan Jackson Palmer, katıldığı bir Podcast yayınında kripto paralar hakkında birtakım açıklama yaptı. Kripto paralara olan sert tavrını biraz daha sertleştiren Palmer, kripto paraların sonunun gelmesini istediğini ancak zengin insanların kripto paralara yöneldiğini söyledi:

Kripto paraların sonu gelsin. Daha fazla insan hiçbir şey yapmadan para kazanmaktan başka bir şey yapmıyor. Bu bir nevi berbat bir şey.Fakat son altı ayda gitgide artan bir şekilde sürekli bir azim gördüm. Büyük paraları olan bu büyük insanların işin içine girdiğini görüyorsunuz ve bu, işlerin yavaşlamadığı anlamına geliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir