FBI kripto para ATM’lerini yakından takip ediyor!

FBI kripto para ATM

FBI kripto para ATM’lerini yakından takip ediyor!

ABONE OL 

Kripto paraların sayılarındaki artış sürmeye devam ederken aynı şekilde ATM’lerde de artış yaşanıyor. Bu artışla birlikte FBI da kripto para ATM’lerini yakından incelemeye aldı ve yeni bilgiler ortaya çıktı.

FBI Kripto Para ATM’leriyle İlgili Açıklama Yaptı

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), kripto para ATM’leri ile ilgili yeni bir rapor yayınladı. Bu rapora göre dolandırıcılar, elde ettikleri gelirleri kripto para ATM’leri aracılığıyla nakde çeviriyor. Bu sayede mağdur olan kişilerin şikayet edebileceği bir isim ve hesap bilgisine gerek kalmıyor.

FBI bu konudaki çalışmaları sonucunda dolandırıcıların kripto para yöntemlerini kullanarak para akladıklarını da ortaya çıkarmış oldu. FBI yaptığı açıklamada kripto paraların gelişmekte olan bir ödeme yöntemi olduğunu belirtti.

El Salvador Bitcoin ATM
FBI kripto para ATM’lerini yakından takip ediyor!

ABD’den Algoritmik Stable Coin Tasarısı: Yasak Gelebilir

ABD Temsilciler Meclisi tarafından hazırlanan bir yasa tasarısına göre algoritmik stablecoin’lere doğrudan yaptırım söz konusu. Bilindiği gibi algoritmik stable coin’ler belirli teminatlarla üretilebiliyor ve bu teminatlarda eksilme söz konusu olduğunda 1 dolara sabit olması gereken fiyatı düşebiliyor.

Bloomberg’in haberine göreTerra şirketi tarafından geliştirilen LUNA ve UST isimli kripto paraların fiyatlarındaki çakılmalardan sonra ABD Temsilciler Meclisi de konu ile ilgili çalışmaya başladı. Hazırlanan yasa tasarısına göre stable coin’lere iki yıl yasak getirilme durumu söz konusu.

Tasarının yasaklama amacının yanı sıra bir de banka ve benzeri kuruluşlara stablecoin ihraç hakkı sunacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir