Dev satış Bitcoin fiyatını 51 bin dolara indirdi!

Bitcoin fiyatı neden düştü

Dev satış Bitcoin fiyatını 51 bin dolara indirdi!

ABONE OL 

Kripto para piyasasında çok fazla Bitcoin ve diğer kripto parası bulunduran yatırımcılar balina olarak nitelendiriliyor. Ara ara ortaya çıkan Bitcoin balinaları Bitstamp borsasında fiyatı 51 bin dolara kadar çekti. Fiyatı kısa bir süre sonra yeniden 56 bin dolar seviyelerine yükseldi.

Bitcoin Fiyatı Aniden Çakıldı ve Geri Toparladı

Bitcoin son bir haftadır oldukça başarılı kabul edilen hareketlerle yeniden 50 bin doları üzerine kadar yükseldi. 56 bin dolara kadar yükselen Bitcoin fiyatı Bitstamp borsasında yapılan dev bir satış ile 51 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu düşüş diğer kripto para borsalarında görülmedi.

Bitstamp borsasındaki bu düşüşe ise 212 Bitcoin’lik spot satışın sebep olduğu açıklandı. 212 Bitcoin, an itibariyle 11.9 milyon dolara tekabül ediyor.

Bitcoin düşüş

ABD’li Senatör Bitcoin Yatırımı Yaptı

Cumhuriyetçi Senatör Cynthia Lummis Bitcoin satın aldı. Yapılan yatırımın büyüklüğü açıklanmadı ancak alımın 50 bin dolar ile 100 bin dolar arasında bir fiyatla yapıldığı açıklandı. Alımın yapıldığı tarihte duyurulmamasına sebep olarak ise ‘dosyalama hatası‘ ifadesi kullanıldı. Lummis, ilk kripto para yatırımını Bitcoin 300 dolarken 5 adet Bitcoin satın alarak yaptığını açıkladı.

ABD’deki STOK isimli yasaya göre senatörlerin bu tarz alımları 45 gün içerisinde açıklaması gerekiyor. Ancak Lummis bu süre içerisinde açıklama yapmadı. Cynthia Lummis yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Dosyalama hatasını fark ettiğimizde, düzeltmek için Etik kurulla birlikte çalıştık. Dürüst bir hataydı ve sorun cezasız bir şekilde çözüldü.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.