Delist olan coinler ne olur?

Delist olan coinler ne olur

Delist olan coinler ne olur?

ABONE OL 

Kripto para yatırımcıların en çok merak ettiği konuların başında gelen ‘Delist olan coinler ne olur?’ sorusunun yanıtını sizler için vereceğiz.

Delist Olan Coinler Ne Olur?

Kripto para projeleri yazılımcılar ve girişimler tarafından geliştirilir ve duyurulur. Ardından ön satış süreci başlar ve daha sonra listelemeler yapıldı. Kripto para borsalarında yapılan bu listelemelerden sonra yatırımcılar, bu kripto para projesine yatırım yapılabilir.

Bir kripto para projesinin başlangıç aşamasından listeleme aşamasına kadar olan adımları anlattıktan sonra ‘Delist‘ kavramından bahsedebiliriz.

Kripto para projeleri yeteri kadar talep görmediklerinde, manipülasyon veya dolandırıcılık gibi konularla anılmaya başladığı zaman liste dışı bırakılırlar. Delist kelimesi zaten dilimize liste dışı olarak çevrilmektedir.

Delist olan kripto paralar başka bir kripto para borsasında listeliyse o borsaya transfer edilebilir. Ancak yalnızca bir borsada listeliyse ve bu borsadan delist edildiyse, proje geliştiricilerinden gelecek haberi beklemekten başka çare kalmıyor. Bu da yatırımcılar için büyük bir hezeyan olarak nitelendirilebilir.

Bu sebepten dolayı yatırım yapılacak proje detaylıca araştırılmalı, geliştiricisi araştırılmalı ve arka planda bu kripto para projesine (varsa) yatırım yapan büyük şirketler araştırılmalıdır.

Ek olarak kripto para analistleri ve uzmanları tarafından sepet yatırım önerilir ve bu da delist gibi bir olay yaşandığında yatırımınızın bir kısmının kurtulmasına sağlar. Bu sebepten dolayı yatırım yaparken sepet yatırımı tercih etmek her yatırımcı için daha verimli olacağı varsayılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Delist olan coinler yeniden listelenir mi?

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir