Binance Almanya pazarından da çekildi!

Binance Almanya

Binance Almanya pazarından da çekildi!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, Avrupa pazarındaki ülkelerden bir bir çekilmeye başladı. Son olarak Almanya’da yapılan BaFin başvurusu iptal edildi.

Binance Almanya’dan da Çekildi

Binance, Avrupa pazarındaki ülkelerde çekilmeye devam ediyor. İlk olarak Kuzey Amerika ülkesi Kanada‘dan çekilen Binance ardından da Hollanda’dan çekilmişti. Hollanda’dan lisans alınamadığı için çekilen Binance, Almanya düzenleyicisine yaptığı başvuruyu da iptal etti.

Yapılan açıklamaya göre Binance’in Almanya’dan çekilme sebebi de tıpkı Hollanda’da olduğu gibi lisans işlemlerinin zorluğu oldu. Bürokrasi sebebiyle bir türlü lisans işlemlerini halledemeyen Binance, başvurularını geri çekerek diğer pazarlara ağırlık vermeyi planlıyor.

Binance Hollanda’ya Veda Etmişti

Binance, faaliyetini sürdürdüğü ülkelerde düzenleyici onayı almaya çalıştığı biliniyordu. Avrupa’nın birçok ülkesinde aldığı lisanslar ile resmi bir şekilde faaliyetlerini sürdüren Binance, Hollanda’da uzun çabalarına rağmen lisans alamamıştı.

Bu sebepten dolayı Hollanda pazarından ayrıldığını ifade eden Binance, bu karar sebebiyle üzgün olduklarını da belirtmişti. Alınamayan lisans için çalışmaların süreceği de belirtilirken bugünden itibaren kullancı başvurusu alınmayacağını, mevcut müşterilerin de 17 Temmuz tarihine kadar çekim yapmaları gerektiğini açıklamıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir