DeFi yatırımcısı 90 dakikada 130 bin dolar kaybetti

 DeFi yatırımcısı 90 dakikada 130 bin dolar kaybetti

yearn.finance (YFI) kurucusunun yeni DeFi projesi olan Eminence oyun içi alanında faaliyet göstermeye hedeflemiş bir proje olarak biliniyor. Uniswap‘ta işleme açılan Eminence (EMN) kısa sürede yüzde 99.7 oranında çakıldı. Bir DeFi yatırımcı ise 90 dakikada 130 bin dolar kaybetti.

DeFi Yatırımcısı Kısa Sürede Tüm Parasından Oldu

yearn.finance (YFI) kurucusunun yeni DeFi projesi olan Eminence, testleri henüz tamamlanmadan CEO’dan habersiz bir şekilde Uniswap‘ta listelendi. Listelenen Eminence (EMN) 90 dakika içerisinde adeta tamamen çakıldı. 130.548 dolar karşılığında EMN satın alan DeFi yatırımcısı 90 dakika sonra satın aldığı EMN token’ları 368 dolar karşılığında sattı.

EMN token şu an 0.000032 dolar fiyatıyla alıcı buluyor.

DeFi yatırımcısının 90 dakikada 130 bin dolar kaybettiği Twitter’da ‘fomosaurus’ isimli kullanıcının attığı tweet ile ortaya çıktı:

DeFi Nedir?

Decentralized Finance (Merkeziyetsiz Finans) kelimelerinin kısaltması olarak bilinen DeFi herhangi bir merkeze ihtiyaç duymayan bir finans modelidir. Kısa sürede ciddi bir gelişme kat eden kripto paralar ve dijital paraların çalışacağı altyapı teknolojilerinin oluşturulması için kullanılıyor.

DeFi sistemine göre oluşturulan ağ yapısının belirli şartları vardır. Bu şartlar yerine getirildiğinde ise ortaya bir sonuç çıkar. Şart yerine getirildiği zaman akıllı sözleşmeler gerçekleşerek işlem gerçekleştirilmiş olur. DeFi sistemi yine aynı şekilde Decentralized Application (Merkeziyetsiz Uygulama) sisteminin de çalışmasına katkı sağlıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için Twitter, Instagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir