DeFi projesi Eminence hacklendi! 15 milyon dolar çalındı

 DeFi projesi Eminence hacklendi! 15 milyon dolar çalındı

yearn.finance (YFI) kurucusunun yeni DeFi projesi olan Eminence oyun içi alanında faaliyet göstermeye hedeflemiş bir proje olarak biliniyor. Hackerların hedefi olan Eminence saldırı sonucunda 15 milyon dolarından oldu. Ancak hackerlar çaldıkları kripto paraların 8 milyon dolarlık kısmını geri gönderdi.

Eminence hacklendi!

yearn.finance (YFI) kurucusu Andre Cronje, Eminence isimli DeFi projesi oluşturmuştu ve kısa sürede bu proje büyük ilgi görmüştü. Henüz test evresini tamamlamadan proje sahibinden izinsiz bir şekilde Uniswap isimli borsada listelenen proje hackerların hedefi oldu.

Saldırının en ilginç yanı ise hackerlar çaldıkları 15 milyon dolarlık kripto paranın 8 milyon dolarlık kısmını geri göndermesi oldu.

yearn.finance (YFI) projesinin başarısı sebebiyle yeni projeye akın eden birçok kişi mağduriyet yaşadı. Andre Cronje yaptığı açıklamada geri gönderilen 8 milyon doları mağduriyet yaşayan kişilere dağıtacağını açıkladı. Yaptığı tam açıklama ise şöyle:

”Çok fazla tehdit aldığım için yearn hazinesinden, geri gönderilen 8 milyon dolar konusunda yardımcı olmalarını istedim. Multisig burada daha güvenli ve fonların onlarda olması beni daha rahat hissettiriyor. Fonlar, saldırı öncesinde alınmış ekran görüntülerinin kontrol edilmesinin ardından kişilere geri yüklenecek.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için Twitter, Instagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir