Ünlü CEO: DeFi daha yeni başladı

 Ünlü CEO: DeFi daha yeni başladı

Merkeziyetsiz finans olarak dilimize çevrilen DeFi giderek popülerliğini arttırırken toplam hacmini de aynı şekilde arttırıyor. NEO CEO’su yaptığı açıklamada DeFi’nin daha yeni başladığı ve yükselişinin süreceğini belirtti.

NEO CEO’su: DeFi Daha Yeni Başladı

Neo kurucusu ve CEO’su Da Hongfei yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekti. DeFi’nin değerinin zamanla artacağı ve hayatımızda daha fazla entegre olacağı görüşünü belirten CEO açıklamalarına şöyle devam etti:

”DeFi’da kredi, merkeziyetsiz borsa, sigorta ve her türden türev yükselişte. DeFi altyapısının ilk aşaması iyi bir başlangıç yaptı, şimdi ise giderek daha fazla uygulamanın DeFi üzerinde inşa edildiğini göreceğiz.”

DeFi ve sunduğu hizmetler sayesinde bankalara ihtiyaç duymayacağını belirten CEO, geleceğin ekonomi ve bankacılık sisteminin DeFi ile daha verimli hale geleceğini de açıklamalarına ekledi.

DeFi Nedir?

Decentralized Finance (Merkeziyetsiz Finans) kelimelerinin kısaltması olarak bilinen DeFi herhangi bir merkeze ihtiyaç duymayan bir finans modelidir. Kısa sürede ciddi bir gelişme kat eden kripto paralar ve dijital paraların çalışacağı altyapı teknolojilerinin oluşturulması için kullanılıyor.

DeFi sistemine göre oluşturulan ağ yapısının belirli şartları vardır. Bu şartlar yerine getirildiğinde ise ortaya bir sonuç çıkar. Şart yerine getirildiği zaman akıllı sözleşmeler gerçekleşerek işlem gerçekleştirilmiş olur. DeFi sistemi yine aynı şekilde Decentralized Application (Merkeziyetsiz Uygulama) sisteminin de çalışmasına katkı sağlıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için Twitter, Instagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir