DeFi projesi Primitive kendi kendini hackledi!

 DeFi projesi Primitive kendi kendini hackledi!

DeFi projeleri yaygınlaşmaya devam ederken yaşanılan siber saldırılara da yenileri ekleniyor. Primitive Finance isimli DeFi projesi, akıllı sözleşmesinden bir açık buldu ve bu açığı kapatamayan teknik ekip akıllı sözleşmeyi hackledi ve fonları kurtardı.

DeFi Projesi Primitive Kendi Fonlarını Hackledi!

Kripto para projeleri ilklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Primitive Finance isimli DeFi projesi siber saldırıdan kurtulmak amacıyla kendi kendini hackledi. Akıllı sözleşmede ortaya çıkan bir açık, teknik ekip tarafından onarılamadı. Akıllı sözleşmeyi askıya da alamayan ekip, şirketin varlıklarını korumak için akıllı sözleşmeyi hackledi ve varlıkların yüzde 98‘ini kurtardığını açıkladı.

Primitive resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile fonların yüzde 98‘inin kurtarıldığını ancak bazı cüzdanların hala tehlike altında olduğunu ifade etti. Bu sebepten dolayı bu cüzdan sahiplerinin varlıklarını aktarmak için harekete geçmelerini tavsiye etti.

Kripto dünyasında hack skandalı!
DeFi projesi Primitive kendi kendini hackledi!

Yearn Finance Hacklenmişti

Popüler DeFi projesi Yearn Finance (YFI) siber saldırıya maruz kaldı. Projenin sabit fiyatlı kripto para cinsinden kasası olan DAI hesabına saldıran saldırgan veya saldırganlar kasaya toplamda 11.1 milyon dolarlık zarar verdi. 2.8 milyon dolar çalan saldırgan çalınan kripto paraları transfer etmek için 5 bin 600 dolarlık işlem ücreti ödedi.

DeFiPulse verilerine göre Yearn Finance projesinde 490 milyon dolar değerinde kilitli varlık bulunuyor. Bu saldırının açıklanması ile birlikte YFI fiyatı 35 bin dolardan 29 bin 590 dolara geriledi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir