Janet Yellen konuştu, Bitcoin çakıldı!

 Janet Yellen konuştu, Bitcoin çakıldı!

ABD’nin Hazine Bakanı Janet Yellen bugün The New York Times tarafından düzenlenen DealBook zirvesinde konuştu. Bitcoin hakkında açıklamalarda bulunan Yellen, Bitcoin ile işlem yapmanın verimsiz olduğunu ifade etti. Bu ifadenin ardından Bitcoin 47 bin 600 dolara kadar düştü.

Açıklama İle Birlikte Bitcoin Çakıldı!

ABD’nin yeni Hazine Bakanı Janet Yellen katıldığı DealBook zirvesinde Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarda Bitcoin’in işlem yapmak için çok verimsiz olduğunu ve Bitcoin’in çok spekülatif olduğunu ifade etti. Bu açıklamanın ardından Bitcoin fiyatı 47.600 dolara kadar geriledi.

Düşüşün hemen ardından yükselişe geçen Bitcoin şu an 53.450 dolar seviyelerinden alıcı buluyor.

Janet Yellen
Janet Yellen konuştu, Bitcoin çakıldı!

Janet Yellen Kripto Para Açıklaması Yapmıştı

Eski FED Başkanı Janet Yellen, ABD’nin terörizm finansmanı için kullanılan kripto paralardan haberdar olması gerektiğini ifade etmiş ve teknolojik finans yöntemlerinin terörizm finansmanı için kullanılmadığından emin olmak istediklerini belirtmişti.

Kripto para sektörünün büyümesinin de endişe verici olduğunu açıklayan Yellen şu ifadelerle açıklamalarına devam etmişti:

”Bence birçok kripto para en azından işlem anlamında, esas olarak yasadışı finansman için kullanılıyor ve bence kullanımlarını kısıtlayabileceğimiz yolları incelememiz ve kara para aklamanın bunlar aracılığıyla gerçekleşmediğinden emin olmamız gerektiğini düşünüyorum.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir