Bitcoin yeni haftaya 5 bin dolar düşüşle başladı!

 Bitcoin yeni haftaya 5 bin dolar düşüşle başladı!

Kripto para piyasasında ‘Kanlı Pazartesi‘ olarak adlandırılan günlere bir yenisi eklendi. Dün 58 bin doların üzerine yükselerek tüm zamanların rekorunu kıran Bitcoin günün ilk saatlerinde 5 bin dolar gerileyerek 53 bin dolar seviyelerini test etti.

Kanlı Pazartesi!

Kanlı Pazartesi bu haftada yaşandı. Bitcoin fiyatında yaşanan 5 bin dolarlık düşüş kripto para piyasasından 78 milyar dolarlık bir çıkış söz konusu oldu. Ancak düşüşün ardından 31 milyar dolarlık bir yükseliş de beraberinde geldi.

Bitcoin şu an 54.770 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Son 24 saatte ise 59.2 milyar dolarlık işlem hacmine sahip. Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon 21 milyar dolar, kripto para toplam büyüklüğü ise 1.66 trilyon dolar olarak kayıtlara geçti.

Bitcoin sert düşüş
Bitcoin yeni haftaya 3 bin dolar gerileyerek başladı!

Janet Yellen Bitcoin Açıklaması Yapmıştı

Bitcoin fiyatının artması ile ilgili açıklamalarda bulunan Yellen, Bitcoin yatırımcılarını korumak amacıyla düzenleme yapılması gerektiğini söyledi. Yatırımcıların korunmasının önemini vurgulayan Janet Yellen, Bitcoin ile ilgili düzenleme kuruluşlarının sorumluluklarını yerine getirdiklerinden emin olmanın da önemli olduğunu söyledi.

Janet Yellen, özellikle banka faizlerinin düşük olması, para kazanmak isteyen yatırımcıların daha yüksek oranlar sebebiyle kripto para sektörüne yönelmesine sebep olduğunu ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir