Cüzdanlardan borsalara Bitcoin gönderimi arttı

Bitcoin gönderimi

Cüzdanlardan borsalara Bitcoin gönderimi arttı

ABONE OL 

Çin’in Bitcoin madencilerine yapmış olduğu baskı nisan ayının sonlarından itibaren hissedilmeye başlandı ve Bitcoin fiyatı 30 bin doların altına geriledi. Yüzde 50’den fazla yaşanan düşüşün ile birlikte kripto para cüzdanlarından borsalara Bitcoin gönderimi artış gösterdi.

Borsalara Bitcoin Gönderimi Zirvede!

Kripto para yatırımcıları sahip oldukları kripto paraları borsalarda tutmak yerine kripto para cüzdanlarında tutmak isteyebiliyor. Bu da aslında ani satışların önüne geçen bir etmen. Nisan ayının sonlarından itibaren başlayan satış baskısıyla birlikte Bitcoin fiyatı 30 bin doları altına sarktı. Baskılardan çekinen ve Bitcoin fiyatının daha da fazla gerileyeceğini düşünen kripto para yatırımcıları da sahip oldukları Bitcoin’leri borsaya aktarmaya başladı.

Kripto para cüzdanlarından borsalara Bitcoin transferler o kadar arttı ki, şu an ulaşılan seviyeye en son 2020 yılının mart ayında ulaşılmıştı. O dönemde Korona virüsü pandemisi ilan edilmişti.

Bitcoin sert düştü
Cüzdanlardan borsalara Bitcoin gönderimi arttı

Çin Bitcoin Madenciliğine Fırsat Tanımıyor

Çin’in Sichuan bölgesindeki Bitcoin madencileri bu gelen haberle sarsıldı. Çin hükümeti aldığı karar doğrultusunda bu bölgedeki Bitcoin madenciliği faaliyetlerini geçici olarak durdurdu. Çin hükümeti kripto para madencilerine enerji sağlayan şirketlerle iletişime geçerek enerji kesintisi yapılmasını istedi. Bu da doğrudan değil de dolaylı bir şekilde yaptırım olarak kabul ediliyor.

Enerji şirketi de Sichuan bölgesinde toplamda 26 kripto para madenciliği işletmesinin olduğunu tespit etti. Ayrıca bir karar yayınlandı ve bu karara göre Sichuan bölgesinde belirtilmeyen bir süre boyunca ertelendi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir