Güney Kore merkezli borsalar altcoin’leri delist ediyor

Güney Kore merkezli borsalar

Güney Kore merkezli borsalar altcoin’leri delist ediyor

ABONE OL 

Güney Kore merkezli kripto para borsalarının bankalarla anlaşma sağlamak için listelemiş olduğu kripto paraları delist etmeye başladığı ortaya çıktı. Güney Kore Mali İstihbarat Birimi’ne (KoFIU) faaliyetlerini bildirme zorunlulukları bulunan borsaların delist hamleleri dikkatleri çekti.

Güney Kore Merkezli Borsalar Delist İşlemlerini Hızlandırdı

Devletler kripto paralarla ilgili regülasyon yapmaya devam ediyor. Güney Kore de ülkesinde kripto para borsalarına bir düzenleme getiriyor. Bu düzenleme sayesinde kripto para borsalarındaki kullanıcı hesap bilgileri ile bankalardaki kullanıcı bilgilerinin birbiriyle aynı olması gerekecek. Bu da kara para aklanmasının önüne geçmek için önemli bir hamle olarak kabul ediliyor.

Bu regülasyonda bir diğer detay ise kripto para borsalarında ne kadar fazla kripto para alınıp satılıyorsa kara para aklama ihtimalinin de arttığı ifade ediliyor. Bu sebepten dolayı Güney Kore‘deki kripto para borsaları listelemiş olduğu kripto paraların büyük bir çoğunluğunu delist (liste dışı bırakma, alım satımdan kaldırma) etmeye başladı.

Güney Kore merkezli borsalar altcoin’leri delist ediyor

Bitcoin Vergisi Hazırlandı

Güney Kore Bitcoin’den alacağı vergi oranını netleştirdi. Ekonomi ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre kripto paralardan 2.5 milyon won (yaklaşık 2.090 dolar) gelir elde eden kişilerin %22 oranında Bitcoin vergisine tabi olacak.

Eğer hazırlanan yasa tasarısı Güney Kore meclisinde kabul edilirse 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek. Bu konuda net çizgilerini çizen Güney Kore hükümeti kripto para konusunda bir hayli yol kat etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir