Coinbase Monero’yu neden listelemediklerini açıkladı

 Coinbase Monero’yu neden listelemediklerini açıkladı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase, Monero (XMR) isimli kripto parayı listelemiyor. Bunun sebebini ise Coinbase kurucusu ve CEO’su olan Brian Armstrong açıkladı.

Coinbase Monero Açıklaması Yaptı

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Monero‘yu gizlilik esaslı bir kripto para olduğu için listelemediklerini ifade etti. Yasal düzenleyicilerin gizlilik temeline dayanan kripto paralara mesafeli davranmalarının bu kararda etkili olduğunu belirtti.

Coinbase Monero Açıklaması

Yasal düzenleyicilerin bu konuda oldukça hassas olduğu ve Monero sebebiyle hukuki problem yaşamak istemediklerini belirtti. Bu hukuki süreçlerin oldukça maliyetli olduğunu belirten Armstrong, diğer kripto para borsalarına göre daha tutucu olduklarını belirtti.

Monero birçok kripto para borsasında alınıp satılabiliyor. Coinbase ise açıkladığı sebepler gerekçesiyle Monero’yu listeme taraftarı olmadığını belirtiyor. Diğer kripto paralara göre daha fazla gizliliğe sahip olan Monero suç unsurları tarafından kullanılma ihtimaline sahip. Kripto para borsaları ise faaliyet gösterdikleri ülkelerde hukuki anlamda sorun yaşamak istemedikleri için Monero’yu listelemiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir