Bitcoin 10.000 doları yeniden aştı

 Bitcoin 10.000 doları yeniden aştı

Lider kripto para Bitcoin yeniden 10.000 doları aştı. Dünde 10 bin doları aşan ancak tutanamadan gerileyen Bitcoin, bugün yeniden 10 bin doları barajını aştı.

Bitcoin 10.000 Dolar!

Lider kripto para birimi Bitcoin son bir haftadan oldukça hareketli. Market hacmi 188 milyar dolara yükselmesiyle birlikte toplam dominasyon seviyesi de %61.4 seviyelerinde seyrediyor. Özellikle son dönemlerde kurumsal yatırımcıların ilgisini çektiği söylenen Bitcoin’in hareketlenmesi kurumsal yatırımcılarla bağdaştırılıyor.

Bitcoin ülkemiz kuruyla 70 bin TL‘yi de aşmış durumda.

Ethereum’da Yükseliş Sürüyor

Yalnızca Bitcoin değil Ethereum’da son haftalarda oldukça hareketli bir performans gösteriyor. Yaklaşık bir ay önce 230 dolar seviyelerinden alıcı bulan Ethereum büyük bir yükselişle birlikte 323 dolar seviyelerine yükseldi. Merkeziyetsiz finans (DeFi) açıklamalarından ve projelerinden sonra yükselmeye başlayan Ethereum adeta durdurulamıyor. Analistler Ethereum’un uzun vadede 1000 dolara yaklaşabileceğini düşünüyor.

Tether (USDT) 10 Milyar Dolar Hacime Ulaştı

Bu iki kripto parayı ise Tether (USDT) takip ediyor. Tether 10 milyar dolar market hacmini aşarak en büyük sabit fiyatlı kripto para oldu. Bu seviyelere daha önce hiçbir sabit fiyatlı kripto para ulaşamamıştı. Yatırımcılar tarafından güvenli liman olarak görülen Tether (USDT) yükselişini tıpkı Bitcoin ve Ethereum gibi devam ettiriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir