En büyük 10 kripto para – 26 Temmuz 2020

 En büyük 10 kripto para – 26 Temmuz 2020

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 26 Temmuz 2020)

Bitcoin 10.000 doları ancak tutanamadan 9880 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.9 azalarak %61.2’ye geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi 14 milyar dolar artarak 182 milyar dolara yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi 28 milyar dolar artarak 299 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Dünyaca ünlü kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase, geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yaşanan ve birçok ünlü ismin Twitter hesapların çalındığı olayda son derece mantıklı bir hareket yaptı. Coinbase üzerinden hackerların Bitcoin adresine gönderim yapmak isteyen kullanıcıların işlemlerini engelleyen kripto para borsası alkış topladı.
  • Dünyaca ünlü finans devi Mastercard, bünyesinde yer alan Accelerate programına kripto paraların daha kolay bir şekilde başvuru yapabileceklerini duyurdu.
  • Samsung MANA isimli kripto para şirketi ile anlaşma sağladı. Samsung Blockchain şirketleri ile son zamanlarda bir hayli aktif olarak iş birliklerine girişmeye başladı. Decentraland şirketinin kripto parası MANA bu anlaşma sonrası fiyat artışı yaşadı.
  • Kripto para analiz şirketi Messari yaptığı açıklamada Bitcoin‘in liderliğini kaybedeceğinden bahsetti. Özellikle sabit fiyatlı kripto paraların son dönemlerde büyük rağbet gördüğünü belirten şirket, Bitcoin’in tahtına Tether (USDT)’nin yerleşebileceğinden bahsetti.
  • Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao katıldğı programda Bitcoin’in bir gün 1 milyon dolara ulaşacağını ifade etti. 10 yıl önceki fiyatına dikkat çeken CEO önümüzdeki yıllarda aynı yükselişin gerçekleşebileceğinden bahsetti.
  • Güney Kore Bitcoin’den alacağı vergi oranını netleştirdi. Ekonomi ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre kripto paralardan 2.5 milyon won (yaklaşık 2.090 dolar) gelir elde eden kişilerin %22 oranında Bitcoin vergisine tabi olacak.
  • Son haftaların en büyük çıkışlarını gösteren Chainlink (LINK) yeni bir anlaşma ile çıkışlarını sürdürmek istiyor. Telekomünikasyon şirketi T-Mobile ile anlaşma sağladı. Bu anlaşma sayesinde yeniden 8 dolar seviyelerine çok yaklaştı.
  • Amerika Birleşik Devletleri bankaların kripto para tutmasını önünde bir engel olmadığını açıkladı. Bu sayede bankalar kripto para tutabilecekler ve kullanıcılar kripto paralarını bankalara yatırabilecek.
  • Dünyaca ünlü finans devi Visa, Bitcoin ve diğer kripto paraları desteklemeye başlıyor. Hali hazırda kullanmış olduğumuz paraların geleceğinin dijital paralar olacağını dile getiren Visa, gereken desteği vermeye başlıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir