Coinbase Circle (USDC) hissesi aldı!

Coinbase Circle

Coinbase Circle (USDC) hissesi aldı!

ABONE OL 

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, USDC ismiyle bilinen sabit fiyatlı kripto para geliştirici Circle şirketinin hissesini aldı. Yapılan yatırım kripto para yatırımcılarını heyecanlandırdı.

Coinbase Circle Yatırımı Duyuruldu

Kripto para sektörü içerisindeki girişimlere ve ortaklıklara bir yenisi eklendi. Coinbase, USDC geliştiricisi olan Circle şirketinin hissesini aldı. Coinbase Circle yatırımı da kısa süre içerisinde ciddi şekilde değerlenen Circle şirketinin performansına bağlandı. Hisse alımının yanı sıra Circle ile anlaşma imzalandı.

Bu anlaşmaya göre USDC basım ve dağıtımıyla elde edilen gelirleri paylaşacak. Circle CEO’su Jeremy Allaire iş birliği ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Bu iş birliği ekonomiyi ikimiz için de gerçekten adil olacak şekilde ayarlıyor. Coinbase’in yeni hisse senedi alımı, uzun vadeli başarı için iyi ve güçlü bir uyum sağlıyor.

Circle şirketi yaklaşık 26 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Coinbase İkinci Çeyrek Raporunu Duyurmuştu: Beklentinin Üzerinde

Coinbase, 2023 yılının ikinci çeyreğinde 707.9 milyon dolar gelir açıkladı. Şirket bu dönem için 631.2 milyon dolarlık bir gelir hedefliyordu. Beklentinin üzerinde bir gelir elde edilmesi de borsanın planlanandan fazla kullanıldığını gösteriyor.

Kripto para yatırımcıları tarafından merakla beklenen raporun açıklanmasıyla birlikte diğer kripto para borsalarının gelirleri merak edilmeye başlandı. Dünya devi borsaların açıkladıkları veriler, kripto para piyasasına yönelik anlık talebi doğrudan gösteren metrik olarak kabul ediliyor.

Coinbase Bitcoin Lightning için Çalışmaları Sürdürüyor

Kripto para borsaları Bitcoin Lightning teknolojisini entegre etmek için çalışmalara başladı. Geçtiğimiz günlerde Binance tarafından entegre edilen Bitcoin Lightning teknolojisinin yakında Coinbase tarafından da kullanıma sunulması bekleniyor.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Jack Dorsey’in Bitcoin Lightning teknolojisini entegre etmediklerini söylemesi üzerine ”Entegre etmenin en iyi yolunu arıyoruz” yanıtını verdi. Bu yanıtta ”Ödemelerin Bitcoin ile başlamasından yanayım.ifadesini de kullandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir