Friend Tech hacklendi! İşte detaylar

Friend Tech hacklendi

Friend Tech hacklendi! İşte detaylar

ABONE OL 

Birkaç gündür dikkatleri çeken Friend Tech uygulamasına ilk saldırı gerçekleştirildi. Bu saldırıda 100 binden fazla kişinin verilerinin çalındığı açıklandı.

Friend Tech Hacklendi

Kısa süre içerisinde büyük ilgi gören Friend Tech uygulaması, merkeziyetsiz sosyal medya uygulaması olarak duyurulmuş ve kullanıma sunulmuştu. Birçok kişi tarafından Twitter bağlantısı kurularak kullanılabilen uygulama istediği izinlerle de tepki çekmişti.

Friend Tech uygulaması tüm bu yaşananların ardından siber saldırıya maruz kaldı. Bu saldırıda 100 binden fazla kullanıcının verileri çalındı. Çalınan veriler arasında kullanıcıların Ethereum adreslerinin de yer alacağı görüldü.

Siber saldırıyı gerçekleştiren hackerlar bu verileri GitHub platformunda paylaştı.

Friend Tech Nedir?

Sosyal medya platformu kullanan ve aynı zamanda kripto para yatırımcısı olan kişilerin dikkatini çeken Friend Tech, merkezi olmayan bir sosyal medya uygulaması olarak duyuruldu. Özellikle bugünlerde Friend Tech nedir sorusu çok fazla araştırılmaya başlandı.

Özellikle kripto para fenomenleri tarafından kullanılmaya başlanan Friend Tech, sosyal medya profillerinin hisse olarak bölünüp satılabilme imkanını sunuyor. Bir nevi sosyal medya hesaplarını şirket gibi hisseye bölen ve yatırımcılarla buluşturan platform büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir