Çin kripto para hizmeti veren şirketi kapattı

Çin kripto para

Çin kripto para hizmeti veren şirketi kapattı

ABONE OL 

Çin, kripto paralara olan sert tavrını yumuşatmadan aynı sertlikte sürdürüyor. Son olarak kripto para hizmeti veren bir şirket kapatarak tavrını sürdürdü.

Çin Kripto Paralara Olan Sert Tutumunu Sürdürüyor

Çin, başta Bitcoin olmak üzere birçok kripto para ile ilgili yaptırımlarını sürdürüyor. Ülkedeki Bitcoin madencilerine enerji kesme aşamasına kadar uzanan bir yaptırım uygulayan Çin, bugün kripto para hizmeti veren bir şirketi kapattı. Dijital varlıklar üzerinde çalışmalar sürdüren Beijing Tongdao Cultural Development Co. şirketi kapatıldı. Bu kapatma işlemi Çin Merkez Bankası tarafından yapılan bir açıklama ile duyuruldu.

Açıklamada dijital varlıklarla ilgili bir herhangi bir hizmet verilmemesi ve pazarlanmaması konusunda uyarılar yapıldı. Bu sert tutumun ardından Bitcoin fiyatı da olumsuz etkilendi ve düşüş gösterdi. Bitcoin, bu haberin ardından 1.000 dolarlık bir düşüş gösterdi.

Çin Bitcoin açıklaması
Çin kripto para hizmeti veren şirketi kapattı

MicroStrategy CEO’su: Çin Trilyon Dolarlık Hata Yaptı

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Çin’in Bitcoin madencilerine uyguladığı yaptırımlarla ilgili birtakım açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarında Çin’in ”trilyon dolarlık” bir hata yaptığını ifade etti:

”Çin, Bitcoin’de %50 pazar payına sahipti ve yılda 10 milyar dolar kazanıyorlardı. Yıldan yıla %100 büyüyen bir iş yapıyorlardı. Ardından hükümet bunun üzerine çöktü ve tüm endüstriyi Çin’den dışarı attı. Bitcoin’in büyüme hızı göz önüne alındığında, bunun Çin için trilyon dolarlık bir hata olacağını düşünüyorum.”

Bitcoin fiyatının da bu seviyelerine gerilemesinde Çin’in yapmış olduğu bu hamlenin etkisi oldukça büyük. Saylor, Bitcoin fiyatının bu seviyelere kadar gerilemesiyle ilgili ”Batılı yatırımcılar için harika bir fırsat” ifadesini kullandı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.