Cem Yılmaz NFT koleksiyonuna göz attınız mı? Yok satıyor

Cem Yılmaz NFT koleksiyonu

Cem Yılmaz NFT koleksiyonuna göz attınız mı? Yok satıyor

ABONE OL 

Ünlü komedyen Cem Yılmaz‘ın aynı zamanda eski bir karikatürist olduğunu bilmeyenlerin sayısı çok azdır. Cem Yılmaz, bu konudaki yeteneğini NFT olarak karşımıza çıkarmıştı. Peki siz Cem Yılmaz NFT koleksiyonuna göz attınız mı?

Cem Yılmaz NFT Koleksiyonuna Göz Attınız mı?

Cem Yılmaz, ülkemizdeki NFT meraklılarının dikkatini çeken koleksiyonlarıyla gözleri üzerine çekmişti. Toplamda 164 NFT’si bulunan Cem Yılmaz’ın tasarımları adeta yok satıyor. Opensea platformunda satışa sunulan bu NFT’lerin tasarımları da büyük ilgi görüyor.

Cem Yılmaz NFT Koleksiyonu

Opensea platformunda büyük ilgiyle takip edilen bu NFT’lerin minimum ücreti ise 0.25 Ethereum. Cem Yılmaz’ın birçok hayranı tarafından satın alınmak istenen NFT’ler adeta yok satıyor. Cem Yılmaz’ın ayrıca satın aldığı NFT’ler de Opensea platformunda yer alıyor.

Bu NFT’lerin Cem Yılmaz‘ın kendi tasarımı olması sebebiyle ilerleyen yıllarda daha fazla değerlenmesi bekleniyor. Bu sebepten dolayı da bu NFT’lere ayrıca bir talebin olduğunu da söylemek mümkün.

Ayrıca tasarımların neredeyse tümü Cem Yılmaz’ın yazıp, oynadığı filmlerden karakterler olması da NFT’leri özel kılan bir diğer özellik.

Cem Yılmaz NFT koleksiyonuna göz atmak için TIKLAYIN.

Cem Yılmaz NFT Koleksiyonu

İşte NFT Kelimesinin Türkçe Karşılığı!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, NFT kelimesinin karşılığını resmi Twitter hesabından açıkladı. TDK ile beraber çalışmalar sonucunda NFT kelimesinin Türkçe karşılığı Nitelikli Fikri Tapu olarak açıklandı.

Ali Taha Koç şu ifadeleri kullandı:

”Geçtiğimiz günlerde sizlere yönelttiğim ‘NFT’nin Türkçe karşılığı ne olmalı?’ sorusuna ilettiğiniz cevaplar için teşekkür ediyorum. TDK ile yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde NFT’ye en uygun karşılığının ‘Nitelikli Fikrî Tapu’ olduğunu düşünüyoruz.

Dijital Dönüşüm Ofisi olarak bundan böyle yaptığımız çalışmalarda ve paylaşımlarda NFT’nin açılımı için ‘Nitelikli Fikrî Tapu’ terimini kullanacağız. Blokzincir gibi yenilikçi teknolojilerin getirdiği sistemler üzerinde uzmanlık kazanmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir