Cardano kurucusundan XRP açıklaması! Destek geldi

Cardano kurucusu

Cardano kurucusundan XRP açıklaması! Destek geldi

ABONE OL 

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Ripple ile SEC arasında süren dava ile ilgili fikirlerini açıkladı. Bu açıklamasında Ripple şirketine destek verdi.

Cardano Kurucusu Ripple Şirketi Hakkında Konuştu

Yaptığı açıklamalarla en az Ethereum kurucusu Vitalik Buterin kadar dikkat çeken Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Ripple’a destek açıklaması yaptı. Hoskinson, Ripple ile SEC arasında süren davasında, Katman 1 protokollerinin menkul kıymet olmadığını ifade ederek Ripple’a destek verdi.

Ripple’ın iki yıldan uzun süren dava süreci sebebiyle XRP bir süredir stabil ilerliyor. Hoskinson, XRP yatırımcılarının komplo teorileri ile ilgilenmemesi gerektiğini, bunun XRP’ye zarar vereceğini ifade etti. Katıldığı bir Podcast yayınında bu ifadeleri kullanan Hoskinson, XRP topluluğunun bir komplo teorisi üretmeye çalıştığını da belirtti.

Cardano kurucusu
Cardano kurucusundan XRP açıklaması! Destek geldi

Cardano Kurucusu: Bitcoin PoS Sistemine Geçsin

Dünya genelinde Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların madencilik sistemiyle üretilmeleri eleştirilerin odağı oluyor. Madencilik sisteminin ciddi enerji tüketmesi kripto paralara olumsuz bakan isimlerin ekmeğine yağ sürüyordu.

Ethereum geçtiğimiz haftalarda PoW sisteminden PoS sistemine geçerek madencilik sisteminden doğrulayıcı sistemine geçmiş oldu. Bu da enerji tüketimini ciddi oranda azalttı. Cardano kurucusu Charles Hoskinson tam da bu konuyla ilgili bir öneride bulundu. Hoskinson, bu önerisinde Bitcoin’in de PoW sisteminden PoS sistemine geçerek daha kullanışlı bir hale gelebileceğini ifade etti.

Charles Hoskinson, Bitcoin’lerin wrapped olarak adlandırılan WBTC‘ye dönüştürülmesiyle birlikte Bitcoin’lerin madencilik sistemine de gerek kalmayacağını belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir