Coinbase Singapur’da düzenleyici onayı aldı!

Coinbase Singapur

Coinbase Singapur’da düzenleyici onayı aldı!

ABONE OL 

Kripto para borsaları ülkelerdeki faaliyetlerini yasal bir zemine oturtmak için resmi başvurular yaparak ve düzenleyici onayı almaya başlamıştı. Coinbase de benzer hamleler yaparak Singapur‘da düzenleyici onayı aldı!

Coinbase Singapur’dan Onay Aldı

En büyük kripto para borsalarından olan ABD merkezli Coinbase, Singapur’da yaptığı başvurular sonucunda MAS isimli kuruluştan DPT lisansı aldı. Bu lisans ile birlikte artık Singapur’daki faaliyetlerini resmi olarak sürdürecek olan Coinbase, diğer birçok ülkede de benzer başvurular yapmaya başladı.

Ancak alınan bu onay akıllara Binance’in Singapur’dan çekildiği dönemi hatırlattı. Bilindiği gibi Binance, DPT lisansı için başvurmuş ancak daha sonradan başvurusunu geri çekmişti. Bununla birlikte .SG uzantılı Singapur’a özel duyurduğu borsayı da kapatmıştı.

Coinbase Singapur’da düzenleyici onayı aldı!

Coinbase CEO’su Kripto Paralar Hakkında Açıklama Yapmıştı

Coinbase CEO’sunun yaptığı açıklamalar kripto para yatırımcıları tarafından büyük ilgi görüyor. CEO Brian Armstrong yaptığı yeni açıklamada kripto paraların enflasyondan etkilenmemesi için 5-10 kat daha fazla büyümeleri gerektiğini ifade etti.

Bilindiği gibi yaklaşık 1 yıldır ABD tarafından açıklanan enflasyon, işsizlik vb. gibi veriler kripto para fiyatlarına doğrudan etki ediyor. Armstrong’a göre bu etkinin azalması için kripto paraların yeterince büyük olmadıkları ve büyümeleri gerekiyor.

Özellikle Çin’in büyümesi ve dünya ekonomisinde süper güç olmaya adım adım yaklaşması ve batı devletlerinin de bu büyümeye karşı Bitcoin’i küresel altın olarak kabul etmeye yaklaştırabileceğini de ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir