Cardano kurucusu: Tesla ADA’yı ödeme yöntemi kabul etmeli

Cardano kurucusu

Cardano kurucusu: Tesla ADA’yı ödeme yöntemi kabul etmeli

ABONE OL 

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, kurduğu ADA isimli kripto para projesinin Tesla tarafından ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi gerektiğini söyledi. Buna sebep olarak ise daha çevreci bir yapıya sahip olduklarını ifade etti.

Cardano Kurucusu’ndan Tesla’ya Çağrı!

Enerji tüketimi konusunda diğer kripto paralara göre daha avantajlı konumda olan Cardano (ADA)’nın bu özelliği sayesinde Tesla’nın tercih etmesi gereken ilk kripto para olduğunu söyleyen Hoskinson şu ifadeyi kullandı:

”Alternatif enerji, sürdürülebilirlik, karbon azaltımı ve karbon nötrlüğüne gerçekten önem veriyorlarsa, enerji tüketimini kısıtlayacak yerleşik bir mekanizmanın olmadığı bir sistemde olamazsınız.”

Bitcoin madenciliği harcadığı enerji sebebiyle şu günlerde tepkiler daha yüksek sesle çıkmaya başladı. Bu sebepten dolayı alternatif kripto para projelerinin enerji konusundaki üstünlükleri Hoskinson gibi kurucular ve CEO’lar tarafından açıklanmaya başladı.

Cardano kurucusu: Tesla ADA’yı ödeme yöntemi kabul etmeli

”Tesla Bitcoin’lerini Satmadı”

Yaptığı açıklamalarla kitleleri kolaylıkla etkileyebilen Elon Musk, Twitter üzerinden yoğun tepkilere maruz kaldığı dönem Bitcoin’in düşüşüne sebep olmakla suçlanmıştı. Musk da Twitter hesabından şu açıklamayı yapmıştı:

”Spekülasyonu açıklığa kavuşturmak için Tesla herhangi bir Bitcoin satmadı.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir