Cardano kurucusu Bitcoin açıklaması yaptı!

Cardano kurucusu Bitcoin açıklaması yaptı!

ABONE OL 

ADA olarak bilinen Cardano isimli kripto paranın kurucusu olan Charles Hoskinson, Bitcoin ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Cardano Kurucusu Bitcoin Açıklaması Yaptı: Risk Var

Bilindiği gibi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin ve Ethereum dışındaki tüm kripto paraları menkul kıymet olarak nitelendiriyor. Bu da birçok kripto para geliştiricisi ve analist tarafından eleştiriliyor.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson da bu konuya bir eleştiri getirirek Bitcoin ve Ethereum için de aynı riskin olduğunu belirtti. Hoskinson’a göre Bitcoin ve Ethereum’un da diğer kripto paralar gibi menkul kıymet olarak nitelendirilebilir. Bu da başlı başına bir risk olarak görülüyor.

Ancak böyle bir kararın verilip verilmeyeceği SEC’in gündeminde bulunmuyor. SEC, yakın zamanda spot Bitcoin ETF kararlarını açıklıyor ve olumlu kararlarıyla kripto para yatırımcılarının tepkisini çekiyor.

Cardano kurucusu

Cardano Kurucusu: Bitcoin PoS Sistemine Geçsin

Dünya genelinde Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların madencilik sistemiyle üretilmeleri eleştirilerin odağı oluyor. Madencilik sisteminin ciddi enerji tüketmesi kripto paralara olumsuz bakan isimlerin ekmeğine yağ sürüyordu.

Ethereum geçtiğimiz haftalarda PoW sisteminden PoS sistemine geçerek madencilik sisteminden doğrulayıcı sistemine geçmiş oldu. Bu da enerji tüketimini ciddi oranda azalttı. Cardano kurucusu Charles Hoskinson tam da bu konuyla ilgili bir öneride bulunmuştu. Hoskinson, önerisinde Bitcoin’in de PoW sisteminden PoS sistemine geçerek daha kullanışlı bir hale gelebileceğini ifade etmişti.

Charles Hoskinson, Bitcoin’lerin wrapped olarak adlandırılan WBTC‘ye dönüştürülmesiyle birlikte Bitcoin’lerin madencilik sistemine de gerek kalmayacağını belirtmişti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir