Binance eski CEO’su CZ bir görevden daha istifa etti!

Binance CEO'su

Binance eski CEO’su CZ bir görevden daha istifa etti!

ABONE OL 

Binance’in kurucusu ve geçtiğimiz haftaya kadar CEO’su olan Changpeng Zhao, yürüttüğü bir görevden daha istifa ettiğini duyurdu.

Binance Eski CEO’su CZ Bir Görevi Daha Bıraktı

Geçtiğimiz hafta Binance için oldukça zor geçmişti. Binance’in kurucusu ve geçtiğimiz haftaya kadar ki CEO’su olan Changpeng Zhao (CZ), Binance US borsasının Yönetim Kurulu Başkanı koltuğundan da istifa etti.

Bu hamlesiyle birlikte Binance CEO’sunun aktif görevleri tamamen son bulmuş oldu. Binance US resmi X hesabından yapılan açıklama ile istifa duyuruldu. Yapılan açıklama şu ifadeler kullanıldı:

CZ, Binance’ten Binance US Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden de ayrılmaya karar verdi ve haklarını bir vekâlet anlaşması yoluyla devretti. Bu sayede şirketteki varlığı tamamen ekonomiktir ve herhangi bir işlem yapmayacaktır.

Binance US’taki görevini de bırakan CZ, yalnızca ekonomik olarak Binance ile ilişkisini sürdürecek.

Binance CEO'su istifa

Binance Yeni CEO’su Richard Teng Olmuştu

Binance borsasının yaşadığı dava sürecinin ardından CEO değişimi yaşanmış ve Binance’in kurucusu olan Changpeng Zhao yaptığı açıklama ile istifa ettiğini duyurmuştu.

Açıklamasında Binance’in artık bebek olmadığını, yürümesi ve koşması için fırsat vermek gerektiğini ifade eden Zhao, yeni CEO’nun da kim olduğunu açıklamıştı. Zhao tarafından yapılan açıklamada Binance yeni CEO’sunun Richard Teng olduğu duyurulmuştu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir