Çalınan NFT’ler hakkındaki şok rapor!

Çalınan NFT

Çalınan NFT’ler hakkındaki şok rapor!

ABONE OL 

Kripto para piyasasında bir dönem ciddi popüler olan NFT’ler hakkında yeni bir araştırma yapıldı. Yapılan bu araştırma bir rapor haline getirildi ve ortaya şok bir sonuç çıktı.

Çalınan NFT’ler Hemen Satılıyor

Kripto para piyasasıyla ilgili hazırladığı güvenlik raporlarıyla bilinen PeckShield, NFT’ler hakkında yeni bir rapor yayınladı. NFT hırsızlığı konusunda hazırlanan raporda geçtiğimiz haziran ayında 2.27 milyon dolar değerinde NFT’lerin çalındığını belirtti.

Çalınan NFT’lerin yarısı 3 saat içerisinde Blur ve Opensea platformlarında satıldığı da raporda yer buldu. Çalınan bu NFT’lerin değerlerinin şubat ayında 16.2 milyon dolar olduğu da kayıtlara geçti. Bu da NFT’lerin yüzde 80’den fazla oranla değer kaybettiğini gösteriyor.

En pahalı NFT eserleri!

CryptoPunks NFT’si Yanlışıkla Yakılmıştı

Dünyanın en popüler NFT koleksiyonlarından olan CryptoPunks artık 1 NFT eksik. Brandon Riley isimli bir NFT koleksiyoneri, NFT’sini teminat olarak gösterip borç almaya çalışırken sahip olduğu #685 numaralı NFT’yi yanlışlıkla yakım adresine göndermişti.

Yakım adresine gönderilmesiyle birlikte #685 numaralı CryptoPunks NFT’si yakılmış oldu. Riley, bu işlemiyle birlikte yaklaşık 135 bin dolarlık bir kayıp yaşamıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir