Büyük Bitcoin transferleri devam ediyor

   Büyük Bitcoin transferleri devam ediyor

  Bitcoin’in fiyatının yükselmesinin ardından büyük Bitcoin transferleri de artmaya başladı. Gerçekleştirilen yüklü transferler Whale Alerts (Balina Sinyalleri) tarafından ortaya çıkarılıyor.

  Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in tekrar 10.000 üzerini denemesi yatırımcıların hareketlenmesine sebep oldu. Bitcoin fiyatının yüksek olmasıyla adeta iştahlanan büyük yatırımcıları sahip oldukları Bitcoin’leri çeşitli hesaplara transfer etmeye başladılar.

  İşte O Büyük Bitcoin Transferleri

  Whale Alerts tarafından yayınlanan verilere göre 4 büyük transfer gerçekleştirildi.

  • 9.859 Bitcoin (95 milyon dolar) Coinbase isimli kripto para borsasından sahibi bilinmeyen Bitcoin cüzdanlarına transfer edildi.
  • Sahibi bilinmeyen Bitcoin cüzdanlarından 7.800 Bitcoin (75 milyon dolar) Binance isimli kripto para borsasına transfer edildi.
  • Sahibi bilinmeyen Bitcoin cüzdanlarından 2.500 Bitcoin (24 milyon dolar) Bitstamp isimli kripto para borsasına transfer edildi.
  • Sahibi bilinmeyen Bitcoin cüzdanlarından 1.174 Bitcoin (11.3 milyon dolar) OKex isimli kripto para borsasına transfer edildi.

  Gerçekleştirilen transferlerin kimler tarafından ne amaçla gerçekleştirildiği bilinmese de Bitcoin’in fiyatı için oldukça önemli olduğunu bilmek gerekiyor. Gerçekleştirilecek büyük bir satış Bitcoin fiyatını ciddi oranda etkileyecektir.

  Dikkat edilmesi gereken bir diğer konuda gerçekleştirilen bu yüklü transferlerin işlem ücretleridir. Bitcoin transfer ücretleri her ne kadar Bitcoin Halving (Ödül yarılanması)’den sonra artsa da hala oldukça makul olduğu söylenebilir.

  Gerçekleştirilen milyon dolarlık Bitcoin transferleri için yalnızca birkaç dolar ödeme yapmak gerekiyor. Sadece bu sebepten dolayı Bitcoin’in normal bankacılık sisteminden avantajlı olduğunu söylemek mümkündür.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir