Ethereum işlem ücretleri Bitcoin’i geçti

Ethereum işlem ücretleri

Ethereum işlem ücretleri Bitcoin’i geçti

ABONE OL 

Ethereum işlem ücretleri giderek artış gösteriyor. Bitcoin işlem ücretleri ile karşılaştırıldığında Ethereum işlemleri gerçekleştirmek için daha fazla ödeme yapmak gerekiyor.

Ethereum işlem ücretlerindeki artışın sebebinin son zamanlarda artan Ethereum transferleri olduğu düşünülüyor. Uzun bir süre 200 dolar bandında seyreden Ethereum güçlü yükselişler göstererek 240 dolar seviyelerine yükseldi.

Özellikle Bitcoin ve Ethereum Blockchain ağında transferlerin gerçekleşmesini madenciler sağlamaktadır. Yoğunluk yaşandığında da transfer ücretleri artış gösterir. Bunun sebebi ise işlemlerin doğrudan Ethereum veya Bitcoin cinsinden ödenmesidir.

Örnekle anlatmak gerekirse transfer ücretleri 0.01 Ethereum karşılığında gerçekleşiyorsa Ethereum‘un fiyatı arttığında transfer ücreti de dolar cinsinden artış gösterecektir.

Glassnode verilerine göre 7 Haziran tarihimde Ethereum transferleri için ödenen toplam ücret 498 bin dolar. Aynı gün içerisinde Bitcoin transferlerine ödenen transfer ücretlerinin toplamı 308 bin dolar.

Aradaki farktan da anlaşıldığı gibi Ethereum şu sıralar bir hayli ilgi ve yatırım çekiyor. Zirve fiyatının 1.300 dolar seviyeleri olduğu da bilinince yatırımcılar yavaş yavaş Ethereum‘a yatırımlarını arttıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir