En büyük 10 kripto para – 7 Haziran 2020

   En büyük 10 kripto para – 7 Haziran 2020

  En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 7 Haziran 2020)

  Bitcoin şu an 9630 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin dominasyonu %0.5 azalarak %64.7’ye geriledi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi 1.5 milyar dolar artarak 177 milyar dolara yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi ise 4 milyar dolar artarak 273 milyar dolara yükseldi.

  Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

  Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • XRP isimli kripto paranın arkasındaki şirket olan Ripple, 1 her ayın ilk gününde olduğu gibi yine 1 milyar XRP’nin kilidini açtı. Bu şekilde kilidi açılan XRP’ler arzı arttıyor. Bugünkü değeriyle 202 milyon dolar olan XRP’lerin fiyata etkisi merak konusu oldu.
  • Güney Kore önümüzdeki yıldan itibaren Bitcoin ve diğer kripto paraların alım satımlarından vergi almaya başlayacak. Önümüzdeki aylarda yasalaşması beklenen verginin kripto paralara dair birçok detayı kapsama bekleniyor.
  • Kripto paraların hayatımızda aktif rol olmasını sağlayan Bitcoin ATM‘lerine sert düzenlemeler getirilecek. Artan kullanım sonucu devletlerin ve ilgili düzenleme kuruluşlarının ilgisini fazlaca çeken ATM‘leri düzenlemelerden geçecek.
  • 12 Mayıs tarihinde gerçekleşen Bitcoin Halving (Ödül yarılanması)’den sonra Bitcoin madencilerinin blok ödülü 12.5 Bitcoin’den 6.25 Bitcoin’e düşmüştü. Daha az ödül karşılığında faaliyetlerini sürdüren madenciler maliyetlerini düşürmek için çeşitli yollara başvuruyor. Çin’deki madenciler ise elektriğin daha ucuz olduğu Çin’in güneyine göç etmeye başladı.
  • Kanada merkezli kripto para borsası Coinsquare, eski bir çalışanı tarafından saldırıya uğradığını ve müşteri bilgilerini çalındığını açıkladı. Çalınan müşteri bilgilerinin de bir hacker grubunun eline geçtiğini belirtildi.
  • Kripto paraların üretim sistemi olan madencilik gün geçtikçe dünyada yaygılaşıyor. Özellikle elektriğin birim fiyat olarak ucuz olduğu yerlerde kripto para madenciliği daha fazla ilgi görüyor. Devletlerde bu yaygınlaşan madenciliği yasal hale getirmek için çalışmalar yapmaya başladı.
  • Voice nihayet tüm dünyanın kullanımına açılıyor. Block.one tarafından yapılan açıklamalara göre 4 Temmuz tarihinde Voice global olarak kullanıma açılacak.
  • Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase‘in kullanıcı verilerini sattığı ortaya çıktı. Coinbase kullanıcı verilerini ABD Uyuşturucu İle Mücadele Birimi (DEA) ve ABD Gelir İdaresi (IRS)’ne sattığı ortaya çıktı.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir