BlackRock şirketi 1 milyon adet Bitcoin alabilir

Bitcoin ETF

BlackRock şirketi 1 milyon adet Bitcoin alabilir

ABONE OL 

Kripto para piyasasının en fazla konuşulan ve beklentileri artıran spot Bitcoin ETF‘i hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre BlackRock şirketi tarafından yapılan spot Bitcoin ETF başvurusunun onaylanması halinde şirketin 1 milyon adet Bitcoin alabilir.

BlackRock 1 Milyon Adet Bitcoin Almak İsteyebilir

Spot Bitcoin ETF başvurularının önümüzdeki aydan itibaren onaylanması beklenirken yeni iddialar da ortaya atılmaya devam ediliyor. Bu iddialardan en yenisi şok edici olarak karşılandı.

Kripto para araştırmacısı James Van Straten, BlackRock tarafından yapılan spot Bitcoin ETF başvurusunun onaylanmasıyla birlikte BlackRock şirketinin 1 milyon adet Bitcoin satın alabileceğini iddia etti.

Bilindiği gibi toplamda 13 farklı şirketin spot Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor. Bu başvuruların onaylanması halinde Bitcoin fiyatının olumlu etkilenmesi bekleniyor.

Haber yazıldığı sırada Bitcoin 42 bin 530 dolar fiyatından alıcı buluyor. Piyasa değeri ise 829 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Bitcoin ETF

Bitcoin 80 Bin Dolara Böyle Ulaşacak

Kripto para piyasasının amiral gemisi olan Bitcoin‘in fiyatı hakkında yeni bir analiz yayınlandı. Bu analize göre sabit fiyatlı kripto paraların işlem miktarının Visa‘yı geçmesiyle birlikte Bitcoin 80 bin doları aşarak geride bırakacak.

Ödeme devi Visa 2023’ün 3. çeyreği itibariyle 9 trilyon dolarlık bir ödeme hacmine ulaşmıştı. Sabit fiyatlı kripto paralar ise aynı dönemde 5 trilyon dolarlık işlem hacmini aşmıştı.

2024 yılında gerçekleşmesi beklenen spot Bitcoin ETF onaylarının da Bitcoin fiyatını artırması bekleniyor. Bunun yanı sıra ABD Merkez Bankası FED‘in dün yapmış olduğu açıklamda ‘2024 yılında faiz indirimleri de toplantıda yer bulacak‘ açıklamasıyla birlikte tüm oklar Bitcoin’e dönmüş durumda.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir