BitMEX kurucusu Ethereum açıklaması yaptı: Boğayı Ethereum getirebilir

BitMEX CEO'su

BitMEX kurucusu Ethereum açıklaması yaptı: Boğayı Ethereum getirebilir

ABONE OL 

BitMEX kurucu ortağı ve eski CEO’su Arthur Hayes, Ethereum Merge sonrası ile ilgili bir açıklamada bulundu. Bu açıklamada Ethereum’daki sistem değişiminin boğayı getirebileceğini söyledi.

BitMEX Kurucusu Yine Ethereum Açıklaması Yaptı

Daha önce Ethereum ile ilgili yaptığı fiyat tahminleriyle dikkatleri çeken Arthur Hayes, Ethereum ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Hayes, Ethereum PoS sistemi ile günlük arzın yüzde 90 oranında azalacağına belirtip, günlük Ethereum üretiminin 13 binden 1.600’e gerileyeceğini söyledi.

Ethereum gas ücretleri sebebiyle günlük 1.600 Ethereum‘un da yakıldığını söyleyen Hayes, bu sayede üretimle günlük yakılan tutarın başa baş olduğunu ve bunun da Ethereum enflasyonunun önüne geçeceğini belirtti.

Tüm bu gelişmelerin de boğa piyasasının gelmesini sağlayacağını da açıklamalarına ekledi.

BitMEX CEO'su
BitMEX kurucusu Ethereum açıklaması yaptı: Boğayı Ethereum getirebilir

Yeni Hedef: Ethereum 5 Bin Dolar!

Bitcoin’in ardından en büyük 2. kripto para olan Ethereum’a dair sıklıkla tahminlerde bulunuyor. Son olarak BitMEX’in kurucusu ve eski CEO’su olan Arthur Hayes, Ethereum için hedef verdi. Hayes’e göre 2023 yılının ilk çeyreğinde Ethereum 5 bin dolara yükselecek.

Hayes’in kendi Medium hesabında yayınladığı yeni yazısında yer alan hedefin tüm zamanların zirvesi olarak kabul edileceğini de belirtmek gerekiyor. Bilindiği gibi Ethereum’un tüm zamanların zirve olan seviyesi 4.891 dolardı.

Hayes, 5 bin dolarlık hedefini ise Ethereum’un değişecek olan sistemine dayandırıyor. Ethereum’un Proof of Work sisteminden Proof of Stake sistemine geçiş için yakın zaman kaldığını da belirten Hayes, bu sebepten dolayı arzın yüzde 90 oranında azalacağını ve bunun da fiyata doğrudan etki edeceğini söyledi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir