BitMEX CEO’su ABD’ye teslim olabilir

 BitMEX CEO’su ABD’ye teslim olabilir

HDR Global‘e bağlı BitMEX isimli kripto para borsasında kasım ayında kara para aklama iddiaları gündeme gelmiş ve borsanın kurucularının kendi hesaplarına 400 milyon dolar aktardıkları iddia edilmişti. Bu iddiaların ardından Singapur’a yerleşen şirket CEO’su Arthur Hayes yakın zamanda ABD’ye teslim olabilir.

BitMEX CEO’su ABD’ye İade de Edilebilir

Hakkındaki kara para aklama iddialarının ardından Singapur’da olduğu ortaya çıkan BitMEX CEO’su Arthur Hayes‘in 6 Nisan tarihinde ABD’ye teslim olabileceği konuşuluyor. Yargılanma sürecinin başlaması için Hawaii eyaletine gidebileceği Arthur Hayes’in gitmemesi halinde ABD’ye iadesi söz konusu olabilir.

Dava ile ilgilenen savcıların Arthur Hayes için iade başvurusu yaptığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

BitMEX yöneticisi
BitMEX CEO’su ABD’ye teslim olabilir

BitMEX Olayında Neler Olmuştu?

BitMEX kara para aklamakla suçlanmış ve kurucu ortağı Samuel Reed tutuklanmıştı. Konu ile ilgilenen FBI yöneticilerinden William Sweeney şu açıklamaları yapmıştı:

”Bugün burada iddia ettiğimiz gibi, dört sanık, şirketlerinin BitMEX kripto para ticaret platformu aracılığıyla, ABD’nin kara para aklamayla mücadele gerekliliklerinden kaçınarak Banka Gizlilik Yasasını kasten ihlal etti.”

440 Milyon Dolar Nerede?

Bütün bu gelişmelerin ardından mahkeme kayıtları BitMEX kurucularının kişisel hesaplarına 440 milyon dolar aktardığını gösteriyor. Kara para aklanma ile ilgili bir soruşturma başlayacaklarını bildikleri için böyle bir hamle yaptıkları da yine ortaya atılan iddialar arasında yer alıyor. Bahsi geçen miktarın da üç gibi bir sürede kişisel hesaplara aktardığı da detaylar arasında yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir