FED Başkanı konuşunca Bitcoin geriledi!

 FED Başkanı konuşunca Bitcoin geriledi!

FED Başkanı Jerome Powell bugün birtakım açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaların yapılmasıyla birlikte Bitcoin fiyatında 50 bin doların üzerinde seyreden Bitcoin 48 bin doların altına geriledi.

FED Başkanı Açıklamasıyla Bitcoin Değer Kaybetti

FED Başkanı yaptığı açıklamalar sayesinde yatırımcılara güven verdi. 10 yıllık ABD Hazine tahvilleri oluşan güven ortamı sayesinde yükselişe geçti. Şu an yüzde 1.5 olan tahvil faizleri artışını sürdürüyor.

Kripto para piyasasından 100 milyar dolarlık nakit çıkışıyla sonuçlanan bu açıklamalar aynı zamanda Amerikan Doları Endeksi (DXY)’ni de harekete geçirdi. DXY şu an 91.56 seviyelerinde seyrediyor.

Bitcoin ise bu ortamda bir hayli gerileyerek 48 bin doların altını test etti. Şu an 48 bin doların üzerinden bir fiyatla alıcı bulan Bitcoin’in sergileyeceği hareket merakla bekleniyor.

Bitcoin sert düşüş
FED Başkanı konuşunca Bitcoin geriledi!

Janet Yellen Kripto Para Açıklaması Yapmıştı

Eski FED Başkanı Janet Yellen, ABD’nin terörizm finansmanı için kullanılan kripto paralardan haberdar olması gerektiğini ifade etmiş ve teknolojik finans yöntemlerinin terörizm finansmanı için kullanılmadığından emin olmak istediklerini belirtmişti.

Kripto para sektörünün büyümesinin de endişe verici olduğunu açıklayan Yellen şu ifadelerle açıklamalarına devam etmişti:

”Bence birçok kripto para en azından işlem anlamında, esas olarak yasadışı finansman için kullanılıyor ve bence kullanımlarını kısıtlayabileceğimiz yolları incelememiz ve kara para aklamanın bunlar aracılığıyla gerçekleşmediğinden emin olmamız gerektiğini düşünüyorum.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir