Bitfinex’in çalınan Bitcoin’leri hareket ettirildi!

Bitfinex'in çalınan Bitcoin'leri

Bitfinex’in çalınan Bitcoin’leri hareket ettirildi!

ABONE OL 

Kripto para piyasasının en büyük siber saldırılarından biri olarak kabul edilen Bitfinex saldırısında 119 bin 756 Bitcoin çalınmıştı. Çalınan Bitcoin’lerin bir kısmı bugün hareket ettirildi.

Çalınan Bitcoin’ler Hareket Ettirildi

6 yıl önce siber saldırıya maruz kalan Bitfinex, 119 bin 756 Bitcoin‘ini çaldırmıştı. Olayın üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen Bitcoin’leri geri almayı başaramayan Bitfinex yalnızca 50 adet Bitcoin’i geri alabilmişti. TheBlock’un Bitfinex yetkililerinden aldığı habere göre çalınan Bitcoin’lerin 64.643‘ü 10 bin Bitcoin‘lik 6 transfer şeklinde transfer edildi. Kalan 4.643 Bitcoin ise 15 farklı transferle taşındı.

Çalınan 119.756 Bitcoin’in bugünkü değeri 4 milyar 632 milyon dolara tekabül ediyor.

Bitfinex’in çalınan Bitcoin’leri hareket ettirildi!

Bitfinex – Tether Davası Nihayet Sonuçlandı!

New York Başsavcılığı tarafından yapılan Bitfinex ve Tether arasındaki davanın uzlaşmayla sonuçlandığını, her iki tarafında 18.5 milyon dolar ödeme yapacağını ve yine her iki şirketinde New York’ta yürütülen faaliyetlerinin sonlandırıldığını açıkladı.

2 yıl önce Bitfinex şirketinin hizmet satın aldığı Crypto Capital isimli şirketin 850 milyon dolarlık zararını Tether fonlarını kullanarak kapattığı iddia edilmişti. Bu sebepten dolayı davalık olan taraftar nihayet anlaştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.