McDonalds Metaverse dünyasına giriş yapıyor!

McDonalds Metaverse

McDonalds Metaverse dünyasına giriş yapıyor!

ABONE OL 

Kripto para piyasasının en popüler girişimlerinden olan Metaverse dünyasına son olarak McDonalds giriş yaptı. Daha önce de birçok dünya markası Metaverse dünyasına giriş yapmıştı.

McDonalds Metaverse Duyurdu

Çin’de kutlanan Kaplan Yılı için McDonalds tarafından bir Metaverse hamlesi geldi. Opening Ceremony’nin kurucu ortağı Humberto Leon ile iş birliği yapılarak atılan bu hamleyle birlikte McDonalds Kaplan Yılı’na özel Metaverse oluşturuldu.

McDonalds Metaverse dünyasına giriş yapıyor!

Bu Metaverse için ziyarete açık olduğu açıklaması da yapıldı. Sanal gerçeklik gözlüğü olan kişiler tarafından ziyaret edilebilecek olan Metaverse ayrıca zodyak ödüllerini de toplama imkanı verecek.

McDonalds Metaverse dünyasına giriş yapıyor!

Puma Metaverse Adımı Atacak!

Almanya merkezli dünya devi spor giyim markası Puma, rakibi olan Adidas ve Nike gibi Metaverse adımı atıyor. Metaverse mağazalarıyla ayakkabı ve giyim sektörüne yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen şirketler, bu teknolojisinin daha çabuk kabul görmesinde etkin rol oynayacak.

Puma, 11 Ocak tarihinde sanal gerçeklik sayesinde ürün satışı gerçekleştirebileceği bir marka için patent başvurusu yaptı. Başvuruda şu ifadeler yer almıştı:

Sanal gerçeklik oyun hizmetleri ve eğlence hizmetleri için etkileşimli bir web sitesi ve bilgisayar uygulama yazılımı sağlamak. Çevrimiçi, indirilemeyen sanal ayakkabı, giysi, şapka, gözlük, çanta, spor çantası, sırt çantası, spor ekipmanı, sanat, oyuncaklar, aksesuarlar, dijital animasyonlu ve animasyonsuz tasarımlar ve karakterler, avatarlar, dijital kaplamalar ve sanal ortamlarda kullanım için kaplamalar.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.