BitConnect kurucusuna soruşturma başlatılıyor!

BitConnect kurucusu

BitConnect kurucusuna soruşturma başlatılıyor!

ABONE OL 

2018 yılında kapanan BitConnect (BCC) isimli kripto para şirketine dair ‘Ponzi’ iddiaları yer alıyordu. 2.4 milyar dolarlık bir büyüklüğe kadar ulaşan BitConnect şirketinin kurucusu hakkında soruşturma başlatıldı.

BitConnect Kurucusuna Soruşturma!

ABD Adalet Bakanlığı, BitConnect olayının peşini bırakmıyor. Geçtiğimiz cuma günü bir duyuru yayınlandı ve BitConnect kurucularından olan Hindistan vatandaşı Satish Kumbhani‘nin bir kripto para projesi değil Ponzi kurduğu duyuruda yer aldı. 2.4 milyar dolarlık bir büyüklüğe kadar ulaşan BitConnect projesinin kurucusu Kumbhani, böylesine yüksek bir haksız gelir elde ettiği ve bu sebepten dolayı soruşturulacağı da duyuruda yer buldu.

BitConnect kurucusuna soruşturma başlatılıyor!

Duyuruya göre Kumbhani, yatırımcılara gelir vaat etti ve yeni gelen yatırımcılardan aldığı yatırımlarla eski yatırımcılara ödeme yaptı. Ponzi yapısı gibi davranıldığı ve gerçek bir piyasa ürünü olmadığı da duyuruda özellikle ifade edildi.

FBI’ın Cleveland Saha Ofisi’nden Sorumlu Özel Ajan Eric B. Smith konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Bugünün iddianamesi, FBI’ın yatırımcıları dolandıran, meşru girişimcilerin ortaya çıkan kripto para birimi alanında yenilik yapma yeteneklerini lekeleyen kötü aktörleri belirleme ve ele alma konusundaki kararlılığını yineliyor. Denenmiş ve gerçek bir dolandırıcılık düzenini süslemek ve bunu denizaşırı ülkelere dayandırmak, FBI’ın bu tür dolandırıcıları titizlikle araştırmak ve adalete teslim etmek konusundaki kararlılığını ve kararlılığını caydırmaz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir