Bitcoin yatırımcıları üç günde 7 milyar dolar kaybetti

Bitcoin yatırımcıları

Bitcoin yatırımcıları üç günde 7 milyar dolar kaybetti

ABONE OL 

Kripto para piyasasındaki kararsızlık sürerken gelen yükselişlerle birlikte birçok yatırımcı piyasa ağzıyla ifade etmek gerekirse ”terste kaldı.” Glassnode verileri daha fazla detayın yer aldığı bir tweet serisi paylaştı.

Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışları Yaptı

Glassnode verilerine göre Bitcoin yatırımcıları geçtiğimiz hafta perşembe, cuma ve cumartesi günlerinde toplamda 7.32 milyar dolar gelir kaybı yaşadı. Yine bu üç gün içerisinde yani Bitcoin 18 bin dolar ile 23 bin dolar arasındayken toplam 555 bin Bitcoin alınıp satıldı. Bu da çok ciddi bir seviye olarak kayıtlara geçti.

Glassnode resmi Twitter hesabından paylaşılan verilere göre son 1 yılda satın alınmış olan Bitcoin’lerin 20 bin dolar ile 36 bin dolar arasındaki fiyatla satıldığı açıklandı. Bu da yatırımcıların paniklediği ve panik satışı gerçekleştirdiği anlamına geliyor. Bu gibi panik satışları sebebiyle yatırımcılar 7 milyar dolarlık bir kayıp yaşadı.

Bitcoin yatırımcıları
Bitcoin yatırımcıları son üç günde 7 milyar dolar kaybetti

El Salvador Bitcoin Yatırımında Zararda!

Bitcoin’i resmi para birimi ilan etmesiyle tüm dikkatleri üzerine çeken El Salvador, yaşanan düşüş dönemlerinde Bitcoin satın alımları gerçekleştiriyordu. Bugüne kadar satın aldığı Bitcoin’lere 103 milyon dolar ödeme yapan El Salvador’un sahip olduğu Bitcoin’lerin değeri 50 milyon dolara kadar geriledi.

Toplamda 2.301 Bitcoin satın alan El Salvador’un Maliye Bakanı Deutsche Welle’ye yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Her ciddi ekonomist de aynı şeyi hissetmeli çünkü bu gerçekten çok yüzeysel bir analiz ve sadece bilgisizlikten konuşuyorlar. Mali risk son derece minimal.

… Tekrar tekrar söyledim: madeni paraları satmadığımız için iddia edilen 40 milyon dolarlık bir kayıp olmadı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir