Haftalık Teknik Analiz #51 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #51 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #51

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1W grafiği

Bitcoin haftayı çok volatil geçirdi ve herkesin beklediği 20 bin dolar tutmayıp 17 bin 500 dolara kadar hızlı bir düşüş yaşandı. Bitcoin bu bölgeden kısa sürede çıkmış olsa da 200 SMA (22 bin 400 dolar) altında haftalık bir kapanış yaptı. Bu bölge düşüşü durdurabilecek bir bölge, 20 bin dolar 2017 zirve seviyesinin üzerinde olsa da SMA200 üzerine çıkmadığı taktirde satış baskısı devam edecektir. 19 bin dolar çok önemli bir destek görevinde, haftalık olarak bu bölgenin üzerinde kapanış yapması piyasaya nefes aldırabilir ancak SMA direncinin aşılması gerekli olacaktır.

Bu bölge aşıldıktan sonra 28 bin 600 dolar desteği çok sert bir direnç görevi görecektir, ancak 22 bin dolar24 bin dolar aralığı geçilmesi halinde bu dirence hızlı bir deneme yapabilir. Muhtemelen trendin kaderini belirleyecek bölge de bu direnç olacaktır. 19 bin dolar altında kapanış yapması halinde grafikte gözüken 2017 zirvesinden bu yana gelen bir kanalın dip bölgesi olan 11 bin 500 dolar13 bin 500 dolar bölgesine gitmek isteyecektir.

Çok kritik bölgeler arasında olmasından dolayı çok sert fiyat hareketleri yapmaya devam edeceğini düşünüyorum. Al sat için uygun olmasa da parçalı alımlar ile spot işlemlerin yapılabileceği bölgeler.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1W grafiği

Ethereum bir kaç haftalık sert düşüşlerin ardından Bitcoin çiftinde önemli bir bölge olan 2 desteğin kesiştiği bölgeye ulaştı. Bu bölgeden tepki alması normal, ancak piyasa koşulları düzelmedikçe buradan bir trend dönüşü beklemek yanlış olacaktır. Dolar çiftinde 900 dolar altına iğne atarak tekrar 1.000 dolar üzerine çıktı. 1.125 dolar desteği aynı zamanda 2017 zirvesi aylık kapanış desteği. Bu bölge üzerinde günlük kapanışlar yapması gerekiyor ve her zamanki gibi Bitcoin’in de 20 bin doların üzerinde tutunması gerekiyor.

Düşüş yaşanması halinde 750 dolara kadar sarkabilir, her iki çiftte de destek bölgelerinde market volatilitesi nedeni ile yönü bilsek dahi ters yöne sert iğneler atıp zarara uğratabilir. Kısacası al sat için son derece riskli market şartları artarak devam etmekte.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir