Bitcoin ve kripto paralar yeniden yükselecek mi?

   Bitcoin ve kripto paralar yeniden yükselecek mi?

  Bitcoin ve kripto paralar yeniden yükselecek mi?

  Dünya Corona virüsü ile uğraşırken yatırımcılar bu telaştan dolayı yatırımlarını nakde çevirdi. Bu da dünyada işleme açık olan tüm borsalar değer kaybetmesi sebep oldu. Yatırımcılar nakitlerini piyasadan çekince adeta tüm ekonomi sekteye uğradı. Dünyadaki tüm hisse senetleri ve Bitcoin gibi yatırım araçlarından çıkan sıcak para piyasaları çöküşe itti. Peki Bitcoin ve kripto paralar yeniden yükselecek mi?

  Amerika Merkez Bankası (FED) 1.5 trilyon dolarlık nakdi piyasaya süreceğini açıkladı. Bu açıklamaların ardından Amerika borsaları %9‘a varan yükselişler yaşadı. Bitcoin‘de düştüğü 3700 dolar seviyelerinden 5000 dolar seviyelerine yükseldi. Piyasaya sürülen bu sıcak para yatırımcıları bir nebze rahatlattı ve yatırımlarını tekrardan piyasaya yönlendirmelerine sebep oldu.

  Bitcoin’in 3700 dolar seviyelerine geldiğinde kripto para piyasasının toplam hacmi 147 milyar dolar seviyelerine gerilemişti. FED‘in bu hamlesinin ardından kripto para piyasasının büyüklüğü 152 milyar dolara yükseldi. Peki Bitcoin ve kripto paralar yeniden yükselecek mi? Bitcoin ve kripto paraların nasıl bir yol izleyeceği kimse tarafından bilinmez. Bu sebepten dolayı uzmanlar yatırımcıların temkinli olarak davrandığı şu zamanda para kazanmaktan çok paranın korunması gerektiğini tavsiye ediyor.

  Corona Virüsü Fizikselden Çok Psikolojik Etki Gösteriyor

  Yaygınlaşan ve kontrol altında tutulmaya çalışılan Corona virüsü insanlara fiziksel etkiden daha çok psikolojik etkisini hissettiriyor. Bu tarz virüs, hastalık vb. yaygınlaşabilecek ve etkisinin tüm dünya tarafından hissedilebileceği durumlarda yatırımcılar paralarını ceplerinde görmek isterler ve piyasalardan paralarını çekerler. Bu hamle tüm dünya tarafından gerçekleştirilince de ekonomik krizler baş göstermeye başlıyor ve kaos durumları ortaya çıkıyor.

  Burada yer alan bilgiler veya yorumlar YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. 

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Bitcoin’e neler oluyor?

  ABD Başkan adayının kripto para projesi: AmeriCoin

  Sahte fatura dönemi Blockchain ile son bulacak

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir