Bitcoin Tsunamisi kurumsal alımlar sayesinde yaşanabilir

Bitcoin Tsunami

Bitcoin Tsunamisi kurumsal alımlar sayesinde yaşanabilir

ABONE OL 

Kripto paralar her ne kadar bireysel yatırımcılara ev sahipliği yaptığı bilinse de kurumsal yatırımcıları da göz ardı etmemek gerekiyor. Özellikle son bir ayda ciddi miktarda kurumsal Bitcoin alımları gerçekleşmeye başladı. Bitcoin milyarderi Tyler Winklevoss son açıklamasında Tsunami geliyor.” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz gün Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, Square şirketinden 50 milyon dolar değerinde Bitcoin alımı gerçekleştirdi. Yapılan yatırımın şirket kaynaklarının yalnızca yüzde 1‘i olduğunu da belirten Dorsey, Bitcoin’e olan ilgisiyle biliniyor.

Bitcoin Tsunamisi Geliyor!

GEMINI isimli kripto para borsasının sahibi ve Bitcoin milyarderi olan Tyler Winklevoss, yaptığı açıklama ile kurumsal şirketlerin yüklü miktarda Bitcoin almaya başlayacağını belirtti. Square şirketinin 50 milyon dolar değerinde Bitcoin alması ve MicroStrategy şirketinin 425 milyon dolar değerinde Bitcoin almasının yalnızca bir başlangıç olduğunu belirten Winklevoss‘un yaptığı tam açıklama ise şöyle:

”İlk olarak Michael Saylor ve halka açık iş istihbarat şirketi MicroStrategy 425 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı. Bugün, Jack Dorsey ve Square 50 milyon dolarlık alım yaptı. Yarın bir başka şirket lider olacak ve bir başkası gelecek. Tsunami geliyor.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.