Bitcoin satış duvarları sebebiyle değer kaybedebilir

Bitcoin satış duvarları sebebiyle değer kaybedebilir

ABONE OL 

Bitcoin geçtiğimiz haftada bu yana 1.500 dolar değer kazanarak 9.100 dolar seviyelerine yükseldi. 12 Mayıs‘ta gerçekleşecek olan Bitcoin ödül yarılanması (Bitcoin Halving) sebebiyle fiyatlandığı düşünülen Bitcoin, dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance‘de yer alan satış duvarları sebebiyle bütün satışlara maruz kalabilir.

Adım adım açıklayarak ilerleyelim. Öncelikle Bitcoin Halving Nedir?

Halving yada diğer ismiyle ödül yarılanması, Bitcoin madencileri tarafından kazılarak ortaya çıkarılan Bitcoin blok ödüllerinin düşmesidir. Bitcoin madencileri kazdıkları her Bitcoin bloku için 12.5 Bitcoin kazanıyorlardı. Ancak 12 Mayıs itibariyle bu ödül 6.25‘e düşecek yani yarılanacak. Bu da Bitcoin arzının daha yavaş artacağı anlamına geliyor.

Bitcoin Satış Duvarları Nedir?

Bitcoin satış duvarları, kripto para borsalarında işlem gören Bitcoin’in yatırımcıların hedeflediği bir fiyattan satılmasıdır. Yani örnekle ilerleyelim. Yatırımcıların hedefi 9.300 dolar olabilir. 9.300 dolar fiyatından birçok yatırımcı satmak için satış emirleri oluşturursa satış duvarı oluşmuş oluyor. Bu satış duvarları ne kadar güçlü olursa Bitcoin fiyatının artması da bir o kadar zor olacaktır.

Bitcoin’in ne yöne hareket edeceği bilinmezken yatırımcılar 12 Mayıs’ta gerçekleşecek ödül yarılanmasını merakla bekliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için Twitter, Instagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.