En büyük 10 kripto para – 3 Mayıs 2020

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 3 Mayıs 2020

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 3 Mayıs 2020)

Bitcoin şu an 9160 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin bu hafta 1500 dolarlık yukarı yönlü bir hareket sergiledi. Bitcoin dominasyonu ise %2 artarak %65.7‘ye yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi 27.8 milyar dolar artarak 167.5 milyar dolara yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi ise 36.6 milyar dolar artarak 255 milyar dolara yükseldi.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Geçtiğimiz yıl yükselişe geçen ve yükselişine devam eden Tezos (XTZ), en yakın rakibi EOS‘u geride bıraktı. EOS, stake işlemlerinde en önde gelen kripto parayken XTZ bir yıldır süren yükselişle birlikte EOS‘u geride bıraktı.Tezos stake işlemlerine olan rağbet sürekli artıyor.
  • Ünlü yatırımcı ve milyarder Tim Draper‘a göre Bitcoin 2023 yılında 250.000 dolara ulaşacak. Daha önce de bu iddiasını belirten Draper, iddiasını yineledi. Hatta bu iddiası gerçek olmaması halinde çiğ yumurta yiyeceğini belirtti.
  • Kripto para piyasasında yüksek miktarlarda kripto paraya sahip olan yatırımcılar balina olarak kabul ediliyor. Bir Bitcoin balinası 68.000 Bitcoin‘e sahip olduğu ve 5 yıldır işlem yapmadığı ortaya çıktı.
  • Dünya’nın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, DDoS saldırıya uğradı. Binance CEO’su Changpeng Zhao yaptığı açıklamayla Binance’in Çin’deki domain’lerine saldırı yapıldığını açıkladı.
  • Kripto paraların en büyüğü olan Bitcoin, 2020 yılının bugüne kadar ki en çok kazandıran yatırım aracı oldu. Petrol, altın, gümüş, euro ile karşılaştırılan Bitcoin açık ara farkla önde yer alıyor.
  • Ripple (XRP) yine tartışılacak bir karara imza attı ve 1 milyar XRP‘nin kilidini açtı. Bu dolaşımdaki miktarı arttıracağı için XRP yatırımcılarının tepkisini çekti. Aynı hamleyi Şubat ayından bu yana yapan Ripple, tepkilerin odağı oldu. 222 milyon dolar değerindeki XRP’lerin fiyata nasıl bir etkisi olacağının yakın zamanda görülmesi tahmin ediliyor.
  • Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk Twitter hesabından yaptığı açıklamalar ile herkese şok etti. Musk, borsada işlem göre şirketi Tesla hisselerinin fiyatının çok yüksek olduğunu söyledi. Ardından Tesla hisseleri 14 milyar dolar değer kaybetti.
  • En büyük 10 kripto para arasında yer alan Ripple (XRP), özellikle 2020 yılı itibariyle her ayın ilk günü 1 milyar XRP kilidini açarak piyasaya sürüyordu. bu sebepte dolayı fiyatının düşmesi bekleniyordu. Ancak ortaya çıkan verilere göre XRP satışları azalıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Kripto para serimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.