Bitcoin piyasa değeri Alibaba’yı geçti!

 Bitcoin piyasa değeri Alibaba’yı geçti!

Lider kripto para birimi 30 bin dolara ilerlerken piyasa değeri de dünya devi şirketleri geçmeye devam ediyor. Şu an 554 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Bitcoin, piyasa değeri 545 milyar dolar olan Alibaba‘yı geçti.

Bitcoin Piyasa Değeri Yükselmeye Devam Ediyor

Dünyanın en büyük perakende satış platformlarından olan Alibaba, 545 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Dünyanın birçok yerinden satıcısı ve müşterisi bulunan şirket, piyasa değeri olarak Bitcoin ile karşılaştırıldığında lider kripto para biriminin gerisinde kaldı.

Bitcoin piyasa değeri
Bitcoin piyasa değeri Alibaba’yı geçti!

Bitcoin şu an 554 milyar dolarlık değeriyle ve yüzde 70.9‘luk oranıyla piyasayı domine ediyor. Aynı zamanda dünyanın en büyük ülkeleriyle karşılaştırılan Bitcoin, 48. sırada yer alan Çekya (Çek Cumhuriyeti)’yı geçti.

Bitcoin Madencilik Geliri 2020 Yılının Zirvesinde!

Bitcoin madenciliğinde zorluk seviyeleri bulunmakta. Bu zorluk seviyeleri TH/s olarak ifade ediliyor. Örneğin 15 TH/s hash oranı saniyede 15 trilyon işlem gerçekleştiğini gösteriyor. Ortaya çıkan verilere göre Bitcoin madencileri TH/s başına 0.19 dolar gelir elde ederek 2020 yılının rekorunu kırdı. Her bir TH/s için 0.19 dolar ücret alan Bitcoin madencileri yalnızca dün 24.27 milyon dolar gelir elde etti.

Bitcoin madenciliğinde de zorluk ekim ayında görülen 20 trilyonun altında kalarak 18.6 trilyona ulaştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir