Bittrex delist işlemine yenisini ekliyor!

 Bittrex delist işlemine yenisini ekliyor!

Kripto para borsası Bittrex, XRP’nin delist haberinin ardından gizlilik esaslı kripto paralar olan XMR, DASH ve ZEC‘i delist etme kararı aldı. Bu kararın ardından kripto para fiyatlarını nasıl etkileneceği zamanla ortaya çıkacak.

Bittrex Delist Hamlesine Yenilerini Ekliyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan ABD merkezli Bittrex, XRP’nin ardından XMR, DASH ve ZEC isimli gizlilik esaslı kripto paraları 15 Ocak 2021 tarihinde delist edecek. ABD’nin son iki haftadır kripto paralar konusunda yaptığı düzenlemeler, kripto paraların olumsuz etkilenmesine sebep oluyor.

Bittrex XRP
Bittrex Delist Hamlesine Yenilerini Ekliyor

Bugün gelen bir diğer düzenleme haberi ise ABD vatandaşlarının yurt dışındaki borsalarda bulunan varlıklarını ABD Mali Suçları Araştırma Ağı (FinCEN)’e bildirilmesi gerektiği yönündeydi. Yurt dışındaki kripto para borsalarında yer alan 10 bin dolar ve üzeri varlıkların FinCEN’e bildirilmesi gerektiği açıklanmıştı. Bu gelişme ile birlikte ABD hükümetinin kripto para varlıklarına yatırım yapan vatandaşlarını kontrol altına almak istediği iddia ediliyor.

19 Aralık tarihinde açıklama yapan Amerika Birleşik Devletleri Mali Suçları Araştırma Ağı (FinCEN), bir cüzdan adresine günde 3 bin dolar kadar gönderim gerçekleştiren yatırımcıların kimlik bilgilerini de borsaya vermesi gerektiğini belirtmişti. Günde 10 bin dolarlık işlem yapılan işlemler ve işlemi gerçekleştiren kişi hakkında detaylar borsa tarafından Mali Suçları Araştırma Ağı (FinCEN) ile paylaşılacağı açıklanmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir