Yeni rekor! Bitcoin 30 bin doları aştı!

 Yeni rekor! Bitcoin 30 bin doları aştı!

Lider kripto para birimi Bitcoin nihayet 30 bin doları aştı. Birçok uzman tarafından kısa süre içinde gelmesi beklenen 30 bin dolar seviyesi gecikmeli de olsa nihayet geldi. Birçok kripto para borsasında 30 bin dolar seviyesi aşıldı.

Bitcoin Rekora Doymuyor!

Bitcoin neredeyse her geçen gün yeni bir yükseliş yaşayarak kendi rekorunu kırıyor. Bugün yeni bir rekor daha kırıldı ve 30 bin dolar seviyeleri aşıldı ve 30.433 dolar seviyesi test edildi. Bitcoin TL kuru ise 225.900 TL seviyeleri görüldü.

Kripto para piyasası 781 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaştı. Bitcoin‘in piyasa değeri ise 555 milyar dolara kadar yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hakimiyeti (dominasyonu) yüzde 71.1’e kadar yükseldi. Son 24 saatte kripto para piyasasının toplam hacmi ise 160 milyar doları aştı.

Bitcoin tüm zamanların rekoru
Yeni rekor! Bitcoin 30 bin doları aştı!

Bitcoin İle Ücreti Reddetti! 5 Milyar Dolarlık Bir Servetten Oldu

İngiliz şarkıcı Lily Allen, 2009 yılında bir konser teklifi aldı. Bu konserin karşılığında ücret olarak 200 bin Bitcoin ödenmek istendi. Lily Allen bu teklifi reddettiğini açıkladı. 2014 yılında attığı bir tweet ile teklifi reddettiğini açıklayan Allen, kendisi için aptal anlamına gelen ‘#idiot‘ etiketini kullandı. 200 bin Bitcoin ise Bitcoin’in zirve yaptığı fiyattan hesaplanırsa yaklaşık 5 milyar dolara denk geliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir